У народі 24 липня вшановують княгиню Ольгу. За однією з версій, Ольга була останньою з роду Аскольда. Народилася вона чи-то у Пскові, чи-то у Плискові Вінницької області. В історії княгиню пам’ятають, як правительку, що жорстоко помстилася непокірним древлянам за смерть чоловіка. Князя Ігоря древляни покарали за жадібність. Він кілька разів підряд збирав з міста данину та знову повертався і у черговий раз його розіп’яли між двома деревами.
Ольга прийшла з військом до Ізкоростеня, взяла його в облогу, а потім увірвавшись вирізала все місцеве населення, а місто спалила. Існує версія, що у такий спосіб княгиня знищила занадто сильного і незалежного суперника під боком у Київського князівства.
Будучи вже багато років вдовою і правителькою Києва, вона охрестилася і стала Оленою, проте її релігія не стала на той час державною. Син Святослав, виконоючи волю матері, поховав її, як християнку, хоча сам залишився язичником.
У народі в Ольжин день підмічали, якщо бджоли сидять на стінках вулика – до спеки.
За церковним календарем 24 липня вшановують рівноапостольну княгиню Ольгу.
Іменинницями 24 липня є Ольги.
Події у Києві 24 липня:
1919 – відкрилися перші курси екскурсоводів. Туди записалося 105 осіб, здебільшого вчителі. Навчання було розраховане на два тижні.
1924 – ввели в експлуатацію цегляний завод, де щодня виробляли 15 тисяч цеглин.
1990 – загальноміський страйк водіїв громадського транспорту, які мали економічні вимоги.
Джерело: Рідний Київ