Сьогодні святкують Міжнародний день Дніпра

5 Липня 2014 09:52
legendsukraine.at.ua

legendsukraine.at.ua

У першу суботу липня, починаючи з 2003 року, відзначається Міжнародний день Дніпра – однієї з найбільш спокійних і величних рівнинних річок, яка займає третє місце в Європі за довжиною і площею басейну (після Волги і Дунаю).

Саме з Дніпром пов’язана історія розвитку слов’янських народів – від витоку до гирла ця річка протікає по території трьох слов’янських держав: Росії, Білорусії та України. У природному стані довжина Дніпра становила 2285 км. Зараз, коли на ньому споруджено каскад водосховищ довжина скоротилася до 2 201 км. Загальна площа басейну Дніпра – 504 тисячі квадратних кілометрів.

Більшу частину шляху Дніпро протікає по території України – довжина його русла в межах цієї країни становить 981 кілометр, площа басейну – 291,4 тисячі квадратних кілометра. На українській ділянці Дніпра розташовано 26 міст, в тому числі і Київ – столиця України. Невипадково українці вважають Дніпро своєю головною водною артерією: він постачає водою близько 70 відсотків населення країни.

На території Білорусії довжина Дніпра становить 595 кілометрів, на території Росії – 485 кілометрів. Міжнародний день Дніпра поки не вважається офіційною датою, яка встановлена на законодавчому рівні. Однак традиція відзначати його різними акціями і заходами в перші вихідні липня вже закріпилася в усіх трьох «дніпровських» країнах. А встановлено цей День було у 2002 році під час проведення Міжнародного Дніпровського форуму громадських екологічних організацій Білорусі, Росії та України.

У 2011 році Громадська рада звернулася до Верховної Ради, кабінету міністрів та інших органів влади з пропозицією встановити і закріпити дату свята за 7 липня, а також ініціювати його офіційне визнання в Росії та Білорусії. Але поки офіційного рішення прийнято не було.

Метою цього свята, за задумом організаторів, має стати залучення уваги громадськості до сучасних проблем басейну Дніпра, а також розповсюдження інформації про методи вирішення цих проблем та визначення майбутніх напрямків співпраці на різних рівнях.

Бережіть нашу природу! Не забруднюйте Дніпро!

Джерело: 7days-ua.com