Центр візуальної культури запрошує на відкриття виставки “Острів”

10 Липня 2014 11:08
www.facebook.com

www.facebook.com

10 липня о 19:00 в Центрі візуальної культури відбудеться відкриття виставки Олександра Бурлаки та Івана Мельничука «Острів».

У своїй мистецькій практиці  Іван Мельничук та Олександр Бурлака здійснюють критичну рефлексію над тим, яким чином архітектурний спадок та пострадянський урбаністичний контекст трансформуються в нашій колективній пам’яті, вписуються в неї або стираються з неї. Архітектори за освітою, вони досліджують роль, ідеологію та відповідальність сучасного архітектора.

Виставка проходить в рамках проекту Центру візуальної культури Unrendered Spaces.

Unrendered Spaces  серія експозицій, присвячених стратегіям сприйняття міського та позаміського середовища, можливостям його дослідження засобами мистецтва. Зосереджуючись на точках перцептивної багатозначності у трактуванні життєвого простору, проект має на меті розіграти політичні, суспільні, естетичні зони напруження в його означенні.

Вигаданий архітектор, переконаний модерніст, свого часу голова одного з відділів державного проектного інституту, після років бездіяльності працює над проектом приватної резиденції, що займає всю територію Труханового острова  зеленої рекреаційної зони в центрі Києва.

Контекст не має значення, з точки зору замовника, ця територія  лиш невпорядкований клаптик землі, що чекає на того, хто здатен перетворити її на «перлину». Це справжня утопія, що може бути втілена тут і зараз. Обурена неосвічена громадськість  – не більш, ніж випадкові перехожі, на кшталт тих, хто, проходячи повз лікарню, зазирають у вікно, щоб дати пораду хірургу, що робить операцію. А твоя персональна думка – помилка, що не впливає на результат, дрібниця, якою можна знехтувати, заради того, щоб прекрасна, тендітна утопія стала реальністю в нашому жорстокому, хаотичному світі.

Джерело: artukraine.com.ua