Україна перенесла заявку на проведення Олімпійських ігор

1 Липня 2014 12:42
www.unian.ua

www.unian.ua

Протягом останнього часу українці відмовилися від проведення мінімум трьох великих спортивних заходів.

Тепер Україна не буде претендувати на проведення зимових Олімпійських ігор у 2022 році, по суті, перенісши проект Львів-2022 на чотири роки вперед.

Про це повідомив офіційний сайт Національного олімпійського комітету України.

За підсумками конструктивної дискусії між президентом Міжнародного Олімпійського Комітету Томасом Бахом, прем’єр-міністром України Арсенієм Яценюком і президентом Національного олімпійського комітету України Сергієм Бубкою всі сторони погодилися, що Львів направить свої зусилля в боротьбі за право проведення зимових Олімпійських ігор 2026, але одночасно не буде продовжувати боротьбу за Ігри-2022.

Таке рішення обумовлюється нинішнім політичним та економічним становищем в Україні, що обговорювалося трьома сторонами.

“Попередня оцінка, що дала робоча група МОК, свідчить про те, що Львів має величезний потенціал для майбутнього розвитку”, – цитує слова президента МОК Томаса Баха прес-служба НОК України.

“У моїх розмовах з Прем’єр-міністром України і президентом НОК ми зробили висновок, що за нинішніх умов було б надзвичайно важко продовжувати боротьбу за право проведення Олімпійських ігор-2022, але разом з тим, майбутня кампанія України, як можливої ​​господині Ігор має величезне значення для країни в цілому і українського спорту зокрема”.

У свою чергу, Арсеній Яценюк сказав, що “заявка на 2026 матиме величезний потенціал для економічного відновлення країни і може мати значні переваги для українського суспільства”.

“Ми хотіли б подякувати МОК за допомогу і розуміння, а також велику допомогу, що надається українським спортсменам з усіх куточків країни, як морально, так і матеріально”, – зазначив президент НОК Сергій Бубка.

Нагадаємо, що Україна подала офіційну заявку на проведення зимової Олімпіади-2022 у Львові кілька місяців тому. На Іграх-2014 українська делегація представила логотип заявки.

Таким чином, на Ігри-2022 тепер претендують Осло (Норвегія), Алма-Ата (Казахстан), Пекін (Китай). Вибори столиці Олімпіади-2022 пройдуть на сесії МОК в малайзійському Куала-Лумпурі 31 липня 2015 року.

Раніше з гонки за Ігри-2022 вибули Мюнхен, Швейцарія і польська заявка в Кракові. Усі рішення з відмов приймалися на спеціальних референдумах і були продиктовані жителями міст витратити бюджетні гроші на інші цілі.

Протягом кількох місяців Україна втратила можливість провести чемпіонат Європи з баскетболу в 2015 році (майже на сто відсотків Україна зможе отримати його два роки по тому), а також з невідомих причин вибула з гонки за футбольне Євро-2020.

Джерело: eveningkiev.com