Українські ВИШі переходять в онлайн

10 Липня 2014 20:37
ain.ua

ain.ua

9 липня в Укрінформі відбулась прес-конференція з приводу презентації соціального проекту для всіх бажаючих безкоштовно прослуховувати онлайн найкращі лекції від вітчизняних ВИШів, які будуть розміщені на Інтернет-платформі «Академія Навичок» (skillsacademy.com.ua).

Цей проект вже підтримали провідні державні та комерційні вищі навчальні заклади, зокрема Київський національний технічний університет України «КПІ», Європейський університет, Харківський національний університет ім. Каразіна, Національний університет державної податкової служби України, Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова та багато інших.
Під час прес-конференції спікери зазначили:
Ольга Богініч, Департамент вищої освіти Міністерства освіти і науки України: «З моменту прийняття Закону України «Про вищу освіту» ВНЗ будуть мати велику автономію і можливості для розвитку. Ми сподіваємось, що розвиток вишів, як і інших навчальних закладів України, буде відбуватись не тільки в аудиторному, а також і в онлайн форматі, як це роблять сьогодні провідні університету світу. Адже від цього виграють як всі бажаючи отримати знання від кращих викладачів, незважаючи на регіон проживання та фінансовий стан, так і сам ВНЗ, значно розширюючи свою аудиторію та набираючи популярність».
Петро Киричок, проректор з навчально-виховної роботи НТУУ «КПІ»: «Наш ВНЗ завжди прагне втілювати у життя інноваційні технології, тому ми із задоволенням перші прийняли рішення взяти участь у проекті Академії Навичок. Ми сповідуємо принципи сучасної освіти, саме тому нам сподобалось, що цей проект засновано на принципі «освіти впродовж життя», який є одним з основних принципів філософії «освіти майбутнього».
Зоя Тимошенко, перший проректор Європейського університету: «Наш університет останні роки системно працює над онлайн освітою, що є безумовним трендом в освітній сфері в сьогоднішньому світі. Ми вже маємо велику кількість відео курсів, які успішно використовуємо під час навчального процесу. Ми раді можливості поділитись своїми напрацюваннями з громадянами України, адже переконані, що навчання не має ні меж, ні віку».
Владлен Сисун, керівник Європейського проекту “Розвиток професійних компетенцій спеціалістів України”: «У країнах Європи питання онлайн освіти набуває пріоритетного значення. Провідні європейські виші масово створюють відео курси з кращими своїм викладачами, оскільки саме така форма освіти сьогодні є вкрай затребувана молоддю. Для будь-якого учбового закладу участь у інноваційних проектах, подібних Академії Навичок, – це вагомий критерій «сучасності» даного ВНЗ».
Станіслав Куценко, голова Української студентської спілки: «Україна прагне запроваджувати кращі світові та європейські стандарти в усіх галузях. На наш погляд сфера освіти є наразі однією з пріоритетних для нашої країни. Саме зараз держава потребує нових ідей, нової крові, нової енергії – все це можуть дати молоді українці, таланти яких треба просто допомогти розкрити. Проект «Академія Навичок» – це, по суті, «соціальний ліфт» для української молоді. І здорово, що ВНЗ у цей важкий час підставляють своє плече та створюють рівні умови для самореалізації молодих українців».
Марія Богуслав, координатор проекту Академія Навичок: «Наразі на сайті Академії повністю готовий функціонал для того, щоби будь-які вищі навчальні заклади за декілька хвилин змогли створити свої сторінки та додавали власні відео-лекції. Ми ці сторінки назвали Амбасади ВУЗів.
Тепер у вищих навчальних закладів країни є можливість розмістити свої унікальні лекції згідно індивідуальної спеціалізації кожного закладу і, навіть, кожного факультету. Найближчим часом ми плануємо провести інформаційну кампанію серед школярів, учнів профтехучилищ, студентів, працюючої молоді та тих верств населення, які шукають роботу та прагнуть до самореалізації.
До нас вже звертається велика кількість освітніх закладів, з різних регіонів України та різних ступенів акредитації, а це свідчить про популярність цієї ініціативи».
До відома:
Академія Навичок skillsacademy.com.ua – некомерційний проект, Інтернет-платформа онлайн навчання та побудови кар’єри.
Ініціатори проекту – найбільша студентська громадська організація «Українська студентська спілка» та провідний вітчизняний телекомунікаційний оператор компанія «МТС-Україна».
Ми створюємо в Україні ефективний «соціальний ліфт», який з’єднає ВНЗ та бізнес, студентів та компанії, що надасть можливість талановитій молоді реалізовувати себе в Україні, ставати успішними і таким чином робити свою країну сильнішою.
Наприкінці 2013 року відкрився сайт «пілотного» проекту Академія Навичок, який за короткий час відвідало більше 22 000 осіб з усієї України.
Координатор проекту – Марія Богуслав 050 387 80 26, 063 045 64 76, urban.boguslav@gmail.com

Джерело: civicua.org