Літо — довгоочікуваний час для дітей і батьків, адже влітку більшість людей вирушає сім’ями на відпочинок: до моря, на природу, на дачу і в село.
Але саме влітку на дітей та їхніх батьків чатує безліч небезпек, про які ми не завжди здогадуємося.
Обережно із сонцем
Саме влітку медики завантажені найбільше — отруєння та теплові удари, а також укуси комах і алергія, не кажучи вже про травми — стандартні ситуації, в які величезна кількість дітей потрапляє саме в літній період.
Уся справа в тому, що батьки і діти іноді надто довго чекають відпочинку. І коли він нарешті настає, і діти, і батьки розслабляються та втрачають пильність. Особливо тоді, коли доїжджають до моря.
Морські бризки, синє небо і білий пісок діють на дітей як гіпноз. Певна річ, приїхавши на курорт, хочеться якомога більше часу проводити на повітрі. Однак дітям (особливо маленьким) перебувати під палючим сонцем після 11:00 і до 17:00 суворо протипоказано. Крім того, перебувати на сонці без панамки та сонцезахисного крему просто не можна. Інакше вже до вечора дитина отримає сонячний опік, тепловий удар, підвищення температури і, як наслідок, блювоту.
Безумовно, сидіти в номері в ці години ніхто не закликає. Можна залишатися на пляжі, але піти під спеціальне укриття — тенти, де відпочиваючі в тіні приймають аерованни. Або провести цей час на закритому тентом дитячому майданчику чи в саду. Також цілком підійде закритий басейн.
Не варто пробувати все
Приїхавши на курорт, особливо на той, де «все включено», хочеться спробувати буквально всі страви. Тим паче, в екзотичній країні. Проте дітям такі експерименти протипоказані. Смакувати нові страви слід з обережністю. Не треба купувати продукти харчування на вулиці. А пити треба тільки воду в пляшках із офіційних супермаркетів. Також необхідно мати при собі ліки, які в разі отруєння зможуть допомогти дитячому шлунку.
Звісно, не можна змусити дитину весь час сидіти на одному місці. Садна та синці практично неминучі. Саме тому в аптечці будь-якої мами повинні бути антисептики і перев’язувальні засоби. Принаймні, хоч би звичайний пластир.
Про те, що не можна залишати дитину саму на березі річки, озера чи моря, говорять постійно. Проте на відпочинку батьки часто забувають про обережність. Наслідки можуть бути дуже серйозними.
Укуси комах — також доволі серйозна небезпека. Комарі і кліщі водяться практично в будь-якій місцевості. Саме тому важливо перед походом до лісу або на річку завжди обробляти одяг і шкіру засобами від комах. За можливості (якщо дозволяє вік дитини), варто зробити щеплення від кліщів. Якщо ж кліщ укусив дитину, не варто намагатися видаляти його самостійно. Слід негайно відправитися до найближчого медичного закладу. Там обов’язково допоможуть.
І безперечно, вирушаючи в поїздку автомобілем, не варто нехтувати дитячим кріслом. Не тільки тому, що за його відсутність можуть оштрафувати, а тому, що така поїздка може закінчитися дуже погано.