Вивчаємо іноземну мову граючи в рольові ігри

10 Липня 2014 15:44
yak-prosto.com

yak-prosto.com

У вивченні іноземної мови часто виникає проблема, коли студент добре знає граматику і володіє достатнім словниковим запасом, але в «живому» спілкуванні він губиться і не може вимовити ні слова. Зазвичай це відбувається через те, що на заняттях недостатньо уваги приділяється комунікативним вправам. І одна з кращих вправ — це рольова гра.

У рольових іграх для студентів моделюються різні життєві ситуації, в яких учасники грають певні ролі. Це дозволяє наблизити процес навчання до реального спілкування.
Роль допомагає студенту розкріпачитися в плані використання іноземної мови, позбутися страху зробити помилку і підвищити інтерес до занять.

Інструктування. Студенти розбиваються на пари, кожен отримує схему міста. Учасник А запитує, як йому дістатися вказаного місця, учасник Б пояснює. Потім вони міняються місцями.
Імітація. Студентам дають картинку, вони повинні уявити себе в ситуації, зображеній на картинці і розіграти її.
Рішення проблеми. Учасники отримують завдання, наприклад, трапилася аварія і літак зробив вимушену посадку в пустелі, виберіть речі, які допоможуть вам вижити.
Розбившись на групи по три людини, студенти вирішують, які 10 речей з наданого списку вони візьмуть, і сортують їх у порядку важливості. Потім кожна група аргументує свій вибір, а викладач дає професійне пояснення. Перемагає група, список якої найбільше збігся з професійним.

Успіх цієї вправи в основному залежить від викладача — він повинен сам вірити в ефективність заняття, вміти мотивувати студентів і добре підготувати гру за формою і за змістом.
Тему гри повинна прийняти вся група, це допоможе створити творчу, доброзичливу атмосферу.

Студенти повинні бути налаштовані добре зіграти свою роль. Чим вільніше почуває себе учасник, тим ініціативніше він буде грати і спілкуватися.

Викладач може взяти собі одну з ролей, щоб показати приклад, але це не повинна бути головна роль, інакше гра просто перетвориться на чергове заняття під його керівництвом.
Студенти володіють різним рівнем знань і не всі здатні добре самостійно працювати. Щоб більш слабкі учасники не випали з гри, для них потрібно заздалегідь підготувати рольові картки з граматичним або лексичним матеріалом.
У процесі гри викладач управляє спілкуванням, допомагає студентам, які не можуть впоратися, вносить необхідне коригування в їхнє завдання.
Коли студенти звикнуть до рольової гри, викладач стане більше спостерігачем, ніж ведучим. Тобто поступово акцент зміщується на самостійну, активну діяльність студентів.
Під час вправи можливі помилки, неправильні відповіді студентів. Краще не переривати гру на їхнє виправлення, а записати і потім розібрати.
Таким чином, рольові ігри допомагають швидше почати розмовляти іноземною мовою, навчитися правильно ставити запитання і відповідати на них, урізноманітнити теорію цікавими практичними заняттями.

Джерело: epochtimes.com.ua