Як магнітні бурі впливають на здоров’я?

5 Липня 2014 16:41
slavdelo.dn.ua

slavdelo.dn.ua

Незрозуміле, нічим не мотивоване нездужання, погане самопочуття і настрій часто пояснюють магнітними бурями. Всі ми неодноразово чули, як саме магнітним бурям приписують безпричинні перепади тиску, головні болі, раптові загострення хронічних захворювань … Однак перш ніж з’ясувати, як саме геомагнітні коливання впливають на наше самопочуття і здоров’я, спробуємо розібратися, чим, власне, вони є і що означають.

Сонячний вітер 
Причина геомагнітних бур – сонячний вітер. Така поетична назву мають потоки часток, які на величезній швидкості викидає наша зірка в навколишній простір. За 2-3 доби іонізовані сонячні частинки досягають магнітосфери Землі і викликають спротив її геомагнітного поля – ті самі «магнітні бурі», на які багато чутливих люди реагують змінами самопочуття і раптовим нездужанням.

Оскільки головний «винуватець» виникнення магнітних бур – сонце, їх частота та інтенсивність безпосередньо залежить від 11-річних циклів сонячної активності. У періоди максимальної активності частота геомагнітних бур може досягати 50-ти на рік. У середньому, ми проживаємо близько 2250 магнітних бур за наше життя, а значить, такі чудасії космічної «погоди», по суті, звичайне для нас явище.

Магнітні бурі і здоров’я 
Вплив магнітних бур на організм людини до кінця досі не вивчено. Ясно тільки одне – від стану вашого фізичного і емоційного здоров’я залежить те, наскільки благополучно ви перенесете наслідки сонячного шторму. Якщо ви схильні до стресів і страждаєте хронічними захворюваннями, якщо у вас знижений імунітет і ваше здоров’я давно потребує уваги, то магнітна буря може стати серйозним чинником погіршення вашого самопочуття. В цілому, чим ви бадьоріші і здоровіші, вищий ваш тонус і кращий настрій, тим менший ризиком для вас є магнітна буря.

Як пережити магнітну бурю? 
Однак, незалежно від стану вашого здоров’я, в дні магнітних бур краще дотримуватися рекомендацій лікарів. А лікарі в ці періоди радять проявляти підвищену увагу до свого здоров’я і дбайливість до себе: не зловживати алкоголем, не їсти гостру, солену і жирну їжу, за можливістю не переїдати, пити більше чистої води і утримуватися від вживання міцних чаїв та кави. Протипоказані фізичні навантаження і робота, що вимагає високої концентрації уваги. Зате дуже корисно гуляти на свіжому повітрі, займатися тим, що приносить задоволення і умиротворення, уникати конфліктів і з’ясувань відносин.

У періоди магнітних бур можливі загострення хронічних захворювань. Для таких випадків лікарі радять тримати необхідні ліки під рукою.

Джерело: foka.com.ua