Як на Петра сльота, то буде влітку багато болота

12 Липня 2014 09:14

uspensij

12 липня у народі вшановують апостолів Петра і Павла і називають це свято днем Петра. До цього свята колись готувалися заздалегідь: білили хати, оздоблювали рушниками стіни, скрізь чисто прибирали. Вранці йшли до церкви, а повернувшись, розговлялися мандриками – спеціальними пампушками, що пекли з пшеничного тіста, яєць та сиру. Сама назва печива виникла від того, що, мандруючи шляхами, Петро з Павлом харчувалися “мандриками”.

Кажуть, що цього дня перестає кувати зозуля, бо вона вкрала у святого Петра одну мандрику, і Бог за це покарав її тим, що кожного року у цей час вона давиться і перестає кувати. Якщо зозуля кує після Петра – це віщує нещастя.

У деяких регіонах день Петра вважається святом рибалок, бо апостол Петро є покровителем рибного промислу. І зрозуміло, що у цей час спостерігали за погодою. “Як на Петра сльота, то буде влітку багато болота”, а “Як спека, то на Різдво буде мороз”.

За церковним календарем 12 липня вшановують славних і всехвальних первоверховних апостолів Петра і Павла.

Іменинниками 12 липня є Петро, Павло.

Події у Києві 12 липня:

1836 — закладено перший камінь у будівництво Київського університету імені св. Володимира.

1939 – пройшло велике свято фізкультурників. Близько 20 тис. осіб пройшлися колонами з транспарантами вулицями столиці. Відбулися показові виступи фізкультурників, народні гуляння: на стадіоні “Динамо”. Глядачі спостерігали за змаганнями військовиків у рукопашному бою; слухачі Київського технікуму фізкультури представили киянам інсценування “Події біля оз. Хасан”; близько 800 школярів демонстрували вільні вправи у вигляді зірки, танцювали гопак.

Джерело: Рідний Київ