Якщо Місяць змінює колір і ховається у хмарах – до врожаю

9 Липня 2014 07:45

kyiv 11

9 липня наші предки відзначали Літнє свято Місяця. Цього дня готували обіди, де обов’язковою стравою мали бути вареники, оскільки за формою вони нагадують Місяць. Вареники вважалися жертвоприношенням нічному світилу.

До речі, прикмета, за якою ми боїмося розколотого чи – то розбитого дзеркала напряму пов’язана з Місяцем. Адже у дохристиянські часи люди вірили, що дзеркало – це вікно у потойбічний світ, з якого до нас виходять темні сили у той час, коли нічне світило, так би мовити, старіє і вмирає. При народженні ж нового Місяця вся нечисть вмирає. Однак якщо дзеркало кололось або ж билось люди боялись, що зле може прийти в оселю у будь – який момент.

А ще наші предки молилися Місяцю і за його “грою” визначали погоду на жнива: якщо він змінював колір, ховався у хмарах і знову виринав – чекали хорошого врожаю.

За церковним календарем 9 липня вшановують Тихвинську ікону Божої Матері, преподобного Давида Солунського, святителя Діонісія, преподобного Тихона, преподобного Іоанна.

Іменинниками 9 липня є Іван, Тихон, Денис, Давид.

 

Події у Києві 9 липня:

1939 – завершено спорудження першої в СРСР студії кіно-хронікальних фільмів у складі головного корпусу, лабораторії, електропідстанції, розрахованої на працевлаштування 150 режисерів, 50 інженерів і техніків, 300 робітників.

1940 – відкрилося пряме повітряне поштове сполучення по трасі Москва — Київ — Кишинів, Київ — Чернівці і Київ — Кишинів. Поштові літаки доставляли у ці міста щоденно півтори тонни київських і московських газет та періодичної літератури.

1991 – у Державному музеї літератури України відкрилась виставка “На калиновім мості”, присвячена 100-річчю з дня народження Петра Панча.

1997 — Украина підписала договір про співробітництво з НАТО.

Джерело: Рідний Київ