З фондів Музею історії Києва зникли унікальні предмети та історичні реліквії

9 Липня 2014 15:30

obkom.net.ua

obkom.net.ua


З фондів Музею історії Києва, зникли 64 експонати, оціночна вартість яких сягає майже 200 тисяч доларів.

Фонди музею перебувають на 4-5 поверхах Українського дому (в якому під час протистояння в центрі Києва переховувалися співробітники Беркуту, зараз його займають активісти Майдану).

“Коли активісти Майдану зайняли будівлю мерії, ми перенесли до фондів Українського дому всі експонати з музею подарунків мерії, який багато років був на другому поверсі в КМДА. Але в лютому злодії добралися і до фондів. Єдине, що не змогли винести з мерії – шестифутовий футбольний м’яч, який був подарований посольством Пакистану на пам’ять про успіх проведення Євро-2012”, – повідомила старший науковий співробітник відділу фонду реставрації Музею історії Києва Ірина Руднєва.

Згідно з підрахунками, найдорожча втрата музею, – ніж з дамаської сталі з ручкою з бивня мамонта вартістю 25 тисяч доларів. Також зникла срібна монета номіналом 100 гривень, вагою в один кілограм і вартістю майже 1,5 тисячі доларів і кілька шабель, кожну з яких оцінюють у 10 тисяч доларів. З фондів музею зникли безліч історично цінних реліквій, серед яких святині початку ХХ століття, зокрема ікони Богородиця з дитиною, Христос, Вознесіння Господнє та ікона Святого Миколая, кожна з них оцінюється близько 2-2,5 тисячі доларів. Крім того, вкрадена ікона Богородиця вартістю в 5-6 тисяч доларів і копія Євангелія за 2-4 тисячі.

Зник також фарфоровий бюст Катерини II, зроблений у 1780 році. Вартість експоната – 50 тисяч доларів. У музеї також недорахувалися скульптури дітей, що грають на фортепіано ХIХ століття за 1,5 тисячі доларів, сумочки того ж століття за тисячу, шовкової вишитої скатертини першої половини ХIХ століття за 5 тисяч доларів і англійського годинника ХVIII століття за 2-2,5 тисячі.

“Наразі вже відомо про зникнення 64 предметів, які оцінили в 185 тисяч 333 долари. Списки ми подали в Мінкультури, але інвентаризація триває”, – зазначила Руднєва.

У міліції заявляють, що за фактом крадіжки відкрито кримінальне провадження за статтею 185, частина 3, яка передбачає позбавлення волі від 3 до 6 років, але якщо з’ясується, що діяла група злодіїв, покарання буде суворішим.

“Якщо злодії вирішать перепродати вкрадене та експонати з’являться на будь-яких аукціонах, то їх вилучать у покупця/продавця, не важливо скільки він за нього заплатив”, – запевняють у міліції.