10 речей, які необхідно взяти в похід: інструкція для новачків, що їдуть за місто

5 Серпня 2014 19:20

hSlIrPr

Літо – чудова пора для подорожей. Багато людей вирушають у Карпати підкорити стрімкі вершини та помилуватись надзвичайними краєвидами і вражаючою природою.

tsn.ua

tsn.ua

Для тих людей, які обирають активні відпочинок, з рюкзаком за спиною та ночівлею в наметах Inspired дає список 10 речей, які варто перевірити перед походом.

tarasДля того, щоб провести свій похід із задоволенням, набравшись позитивних вражень і повернутись в міські вулиці, згадуючи свою мандрівку лише з думками “це було неймовірно” та “хочу ще! обов’язково”, треба виконати певні умови. Порадами ділиться Тарас Тичківський, мандрівник з досвідом, який побував у багатьох місцях Карпат. Отже, як оминути всі негаразди ще до їх виникнення, та що треба обов’язково взяти з собою?

1. Карта.

5_mapa-em-berlim

Для того, щоб ваш похід не закінчився, практично не почавшись, обов’язково перевірте, чи взяли ви карту саме того маршруту, який збираєтесь пройти. Рекомендуємо так звані 500-метрівки (в 1см = 500м), одними з найкращих і найновіших є карти від організаціїКарпатські стежки. Так, багато туристів не беруть із собою карту і нормально без неї обходяться. Проте, повірте, карта дуже важлива у поході. За її допомогою ви можете зорієнтуватися на місцевості, визначити інші ходження з маршруту при потребі, знайти джерела води та місця ночівлі. А в гарну погоду ви можете просто вивчити назви і навіть вершини навколишніх вершин. Тож, якщо ви не хочете, щоб вас шукали рятувальники – карта необмінний атрибут походу.

Порада. Обклейте карту скотчем для того, щоб вона не промокла, чи не порвалась. І завжди тримайте її біля себе.

2. Одяг та взуття.

Autumn-848

Обов’язково перевірте чи відповідний у вас одяг та взуття. Погода в Карпатах дуже мінлива. Протягом доби може бути як дуже жарко, так і дуже холодно. Тому слід бути готовим до різких змін погоди.

Отже, взуття. Найкраще взуття – це трекінгові черевики або кросівки. Підходять також міцні шкіряні черевики. Ну і крайній випадок – звичайні кросівки чи кеди. Дівчата, жодних каблуків 🙂 Ні в якому разі не можна йти в похід у новому, нерозношеному взутті. Інакше вам гарантовані набряки ніг, пухирі та мозолі. Взуття потрібно брати саме свого розміру із запасом на теплі шкарпетки. Також бажано мати змінне взуття. Для цього найкраще підходять сандалі. В них ви будете ходити в таборі і пересуватись по рівнинній місцевості.

Одяг

  • шкарпетки (1 теплі, 2-3 звичайних)
  • штани ходові (джинси не годяться)
  • шорти
  • 2-3 футболки
  • легенький светр
  • теплий светр (повірте, вечори бувають дуже холодні)
  • вітрівка (а вітри шквальними)
  • куртка водонепроникна з капюшоном
  • кепка (бажано мати бафф – універсальну пов’язку-віндстопер)
  • рукавиці (серйозно, жодних жартів. легенькі рукавиці захистять ваші руки від вітру та переохолодження після дощу)
  • також дуже добре мати термобілизну для сну

Порада. Весь одяг тримайте у водонепроникному пакеті, гермомішку, або хоча б у звичайному пакеті для захисту від вологи.

3. Захист від дощу.

Літо в Карпатах – сезон дощів. Дощ тут падає практично щодня. І не взяти дощовик надіючись на сонячний прогноз погоди – це все одно, що грати в лотерею. Якщо ви хочете промомкнути до трусів і замочити всі речі, чи захворіти – ваше право. В іншому разі, обов’язково, в першу чергу, візьміть дощовик. Також неодмінною має бути накидка від дощу на рюкзак.

Порада. Дощовики, що продаються на ринку непридатні для походу. Бажано взяти непромокну накидку, або ж пончо, що накривають вас разом із рюкзаком. Коли в зливу і всі ваші речі залишаться сухісінькими – ви будете неймовірно вдячні за цю пораду.

4. КЛМН. Кружка, ложка, миска, ніж.

Як показує практика саме ці речі, люди забувають найчастіше. І якщо ви подорожуєте з друзями, то вечерю із спільного казана спільною ложкою може лише зблизити вас. Але якщо з вами малознайомі люди – ситуація доволі неприємна.

Порада. Непотрібно брати вилку. Ложка чудово замінює її. Не беріть із собою важкий посуд, та посуд, що б’ється. Ніж бажано мати складний.

5. Намет.

hSlIrPr

Як це не дивно, але перевірте ваш намет. Радянські важкезні брезентові намети, кемпінові намети для походів в гори не годяться. По-перше вам їх нести на
собі, тому намет потрібен не важкий. По друге – намет повинен бути водонепроникним та вітростійким, щоб витримувати всі зливи та шквальні вітри, які можливі на висоті. Намет повинен бути двохтентовим, верхній тент – водонепроникний. Нижній – це москітна сітка із водонепроникним дном. Намет оснащений дюралюмінієвими дугами та надійними відтяжками. І в ньому ви запросто перечекаєте проливний дощ та  сильний вітер.

Порада. Якщо у вас немає такого намету, підіть у спеціалізований магазин і візьміть його на прокат. Там вам порадять модель, яка вам найбільше підоходить. Для того, щоб рівномірно розподілити вагу між учасниками походу, намет можна поділити на дві (верхній тент+дуги; москітна сітка+кілочки) так і три(окремо тент, москітка, дуги+ кілочки) частини.

6. Засоби для приготування їжі.

tumblr_lwsmjafcnj1qd8hvko1_1280

Якщо ви йдете в похід, що буде проходити вище зони лісу – візьміть із собою пальник. Інакше будете їсти лише хліб та консерви. Якщо ж ночівлі заплановані біля дров – не забудьте сокиру і сірники чи запальничку. І ще візьміть казанок один на всіх 🙂

Порада. Для того, щоб захистити вогонь на пальнику від вітру – скрутіть навколо нього карімат. Так ви приготуєте їжу набагато швидше.

7. Аптечка.

Більшість туристів свідомо нехтують аптечкою. Але Inspired наполегливо рекомендує вам вз’яти найнеобхідніші препарати із собою.

  • табл від болю
  • табл для живота
  • зеленка або йод
  • бинт
  • пластир
  • валеріанка
  • рятівник
  • табл від алергії

Якщо у вас є особисті медикаменти – обов’язково беріть їх з собою.  Порада. Для того, щоб не носитись із баночкою йоду чи зеленки, можна купити  зеленку у вигляді такого собі фломастера. Дуже зручно.

8. Ліхтарик.

Так, ви можете його жодного разу не використати. А ще він може врятувати вам життя. В умовах поганої видимості людину значно легше знайти за світлом. Ну і звісно, ви можете присвітити собі, щоб не заплутатись вночі у відтяжках намету, коли будете йти в туалет, або щоб знайти потрібну річ в рюкзаці. А ще ви можете розкладати намет чи готувати вечерю в сутінках і світити ліхтариком. А ще ви просто можете підвісити його до верху намету і всією компанією пограти в цікаву гру. Бажано мати налобний ліхтарик із заднім червоним маячком та кількома режимами світла.

Порада. В наметі притуліть ліхтарик світлом до бутилки з водою і намет наповниться приємним розсіяним світлом.

9. Ремнабір.

Похід – це місце, де не всі речі проходять перевірку на міцність. Тому  дуже бажано мати такі речі, як:

  • скотч або ізолента
  • голка, нитка
  • шнурівки, мотузки

За допомогою цих речей ви зможете полагодити майже все, що не витримає навантаження. Порада. Дуже добре, коли ви маєте складний ніж з інструментами. Він допоможе вам у багатьох ситуаціях.

10. Ну і нарешті перевірте ваш рюкзак.

Hiking

Всі ваші речі повинні поміститись всередину. Лише карімат можна причепити зверху. Перевірте ще раз всі речі, витягніть шахмати, косметичку, планшет, ковдру… Пам’ятайте, все що ви візьмете – нести будете самі. Правильно упакуйте рюкзак. Важчі речі кладіть ближче до низу і до спини.  Найнеобхідніші речі, такі як карта, бутилка з водою, дощовик, тримайте в кишенях рюкзака, щоб вони завжди були напоготові.

Порада. Легенько пострибайте перед тим як вирушати, щоб перевірити, чи нічого не  калатає, дзеленьчить. Рюкзак не повинен відтягувати вас назад чи вбік.
Ще одним пунктом, який варто перевірити є ваш настрій. Обов’язково настройтесь позитивно, відкиньте усі погані думки, сумніви і насолоджуйтесь природною
гармонією та спокоєм. Inspired бажає вам лише найкращих вражень та найкрутішого відпочинку!

Джерело: Inspired