На столичних дошках оголошень з’явився Шевченко “у сучасній обгортці”

18 Серпня 2014 09:28

Shevhenko 1

14 цитат Тараса Шевченка стріт-арт художник Єжи Коноп’є зашифрував у QR-code. Тепер близько 888 аркушів із закодованими віршами Кобзаря висять на дошках оголошень у Києві, повідомляє “Газета по-українськи”.

“Розвішував роботи сам. Обклеїв весь Поділ, усю Велику Васильківську, Антоновича, трохи Саксаганського, трохи на Нивках і Сирці. Обирав ті вулиці, де ходить багато людей. Заклеїв Шевченком не тільки оголошення про оренду квартир, але й такі, що пропонували різні кредити і ворожіння,” – розповідає Єжи.

“Зашифрований Шевченко – це інтерактив, загравання з перехожими, спосіб запропонувати людям подумати, що там написано. Є люди, які одразу розуміють, сканують код телефоном і читають. Є такі, які не знають, що це означає. Якось їхав у метро, мав із собою ці аркуші, вкладав у рекламні віконця у вагоні. Хлопець молодший за мене підійшов і запитав, що це таке. Я відсканував код своїм телефоном, дав прочитати цитату – йому дуже сподобалась ідея.

QR-код – це частина сучасного життя, для споживацького суспільства ці коди звичні і знайомі, тому у мене – Шевченко у сучасній обгортці.

Найбільше часу зайняло розклеювання аркушів. Працював більше 10 годин і витратив близько літра клею. Поки клеїв вночі, стомився під ранок, приліг на лавці на бульварі Шевченка відпочити. Недалеко від мене лежала і відпочивала пара молодих людей – це справжня міська романтика.”

Митець Єжи Коноп’є вже не вперше креативно працює з текстами Тараса Шевченка. Раніше цього року він розклеїв на дошках у вигляді оголошень вірш “Кохайтеся чорноброві”, на парканах у тій самій манері розвісив “Садок вишневий коло хати”. Усі ці акції художник присвятив 200-літньому ювілею Шевченка.