Новообраний парламент повинен провести конституційну реформу і максимум через 2 роки переобратись

15 Серпня 2014 12:08
ru.wikipedia.org

ru.wikipedia.org

Сьогодні потрібно чітко визначити місію нового парламенту, що буде обраний у жовтні 2014 року, вважає народний депутат Микола Томенко.

Він переконаний в тому, що нинішній склад парламенту не здатний на проведення конституційної реформи. Тому головним завданням нового парламенту має бути внесення змін до Конституції в частині передачі повноважень до системи місцевого самоврядування.

Також парламент буде зобов’язаний ухвалити рішення про радикальне скорочення депутатського корпусу України зафіксувавши, що у Верховній Раді має працювати 300 депутатів, а депутатський корпус місцевих рад повинен бути скорочений, як мінімум на половину. Для приладу, експерти висловлюються, що в Києві від нинішніх 120 депутатів достатньо 25-30, які мають обиратися в мажоритарних округах.

«Цілком очевидно, що в новому парламенті не буде комуністів та абсолютної більшості з тих, хто складав команду Віктора Януковича, але все ж таки це не буде оптимальний парламент, якого прагне українське суспільство.

Саме тому треба чітко зазначити, що наступний парламент буде парламентом перехідного типу, що мусить підготувати серйозні зміни в системі організації державної влади та місцевого самоврядування і максимум через два роки піти на перевибори», – наголосив політик.