Сьогодні обиратимуть очільника Московського патріархату

13 Серпня 2014 10:45

kyiv 6

Сьогодні відбувається Собор єпископів Української Православної Церкви Московського патріархату, де оберуть Предстоятеля церкви, повідомляє УНІАН.

Інтронізація нового глави церкви відбудеться 17 серпня. Обрання предстоятеля пройде у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі у трапезній палаті у Храмі преподобних Антонія і Феодосія.

Голосування буде проходити таємно, в бюлетень внесені імена всіх 74-х діючих єпископів. У Соборі також візьмуть участь 9 позаштатних єпископів, які зараз знаходяться на спокої.

Голосування буде проходити у два тури: у першому турі з 74-х єпископів буде визначено три кандидатури, а в другому турі з цих трьох кандидатур буде обраний предстоятель УПЦ МП.

Серед претендентів на пост глави УПЦ МП найчастіше називають митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія, який з лютого є місцеблюстителем Київської митрополичої кафедри.

Повноправним головою Української Православної Церкви новообраний Київський митрополит стане лише після отримання благословенної грамоти від Московського патріарха і після урочистої інтронізації.