28 серпня всі православні відзначають велике двонадесяте свято – Успіння Пресвятої Владичиці Нашої Богородиці і Пріснодіви Марії.
Апостоли зберегли пам’ять про життя Богородиці лише в усному переказі і згідно з ним на Єлеонській горі, місці вознесіння Сина, Богородиці з’явився Архангел Гавриїл, який повідомив про день закінчення її земного життя. Після цього Богородиця благословивши всіх Апостолів, померла. А за три дні воскресла, повідомивши Апостолам, що залишиться з тими, хто у неї вірить назавжди.
У народі ж цей день отримав назву Першої Пречистої. До цього часу закінчувалась переважна частина польових робіт: жнива та збір садовини.
У день свята до церкви приносили снопи, насіння та колоски зернових – для освячення та благословення. Після обіду у полі влаштовували молебні до Богородиці, яку просили допомогти своєчасно справитися з молотьбою та вберегти врожай від пожежі. А ще цього дня починали окремий засів, що завершували на Семена чи Другу Пречисту.
Колись від Першої Пречистої починали ходити старости – це був період заручин і сватань. Доброю ознакою вважалося, як для хлопця, так і для дівчини, коли старостів присилали між двома Пречистими. Вважалося, що майбутній шлюб отримував благословення самої Богородиці.
Від 28 серпня починається “молоде” бабине літо, що триватиме до 11 вересня. Якщо о цій порі гарна погода, то “старе” бабине літо, з 11 до 14 вересня, буде прохолодним і дощовим.
Події у Києві 28 серпня:
1956 – у Києві відкрито пам’ятник Івану Франку
Джерело: Рідний Київ