В Україні стартувала виборча кампанія

28 Серпня 2014 09:58
electioninfo.org.ua

electioninfo.org.ua

В Україні стартувала виборча кампанія з позачергових виборів народних депутатів, що призначені на 26 жовтня.

Вибори проводяться на основі закону “Про вибори народних депутатів України”, що передбачає обрання 450-ти депутатів за змішаною системою – у 225-ти мажоритарних округах і за партійними списками.

Відповідно до закону про статус тимчасово окупованих територій, в Криму та Севастополі, на території яких розташовані 12 мажоритарних округів, вибори проводитися не будуть і окружні комісії також створюватися не будуть. Разом з тим, громадяни України, які проживають на цій території, зможуть проголосувати за кандидатів за партійними списками на материковій частині країни.

Таким чином, на цих виборах будуть обрані максимум 438 депутатів з 450-ти.

У зоні проведення АТО в Луганській та Донецькій областях законом передбачено проведення виборів відповідно в 11-ти і 21-му округах, і ніякі особливості їхньої організації в законодавчому порядку наразі не встановлені. Разом з тим, в ЦВК сподіваються, що парламент внесе в закон відповідні зміни, які б передбачали гарантії безпеки в цьому регіоні як для організаторів виборів, таки і для самих виборців.

“Висунення кандидатів у народні депутати від партій та шляхом самовисування починається в четвер і завершиться відповідно 15 і 25 вересня. Подача документів для реєстрації кандидатів у депутати триватиме з 28 серпня по 25 вересня, останній термін реєстрації кандидатів – 30 вересня”, – йдеться на сайті ЦВК.

До 2 вересня в ЦВК повинні бути подані подання для включення до складу окружних виборчих комісій. Всього до складу окружкому має входити не більше 18-ти членів.

Згідно з календарним планом, ЦВК повинна провести жеребкування і сформувати склад 213-ти окружних виборчих комісій не пізніше 5 вересня. Окружні виборчкоми повинні сформувати дільничні виборчі комісії не пізніше 10 жовтня.

Вибори відбудуться 26 жовтня, і ЦВК має офіційно встановити їхні результати не пізніше, ніж через 15 днів, тобто до 10 листопада включно.

За попередніми даними ЦВК, на проведення виборів необхідно 986 млн грн, але цю суму можна скоротити приблизно на 140 млн грн, якщо Верховна Рада внесе низку технічних змін в закон про вибори, які передбачають, зокрема, відмову від фінансування передвиборної агітації за рахунок коштів держбюджету .

Нинішній склад Верховної Ради є чинним до моменту складання присяги новообраними депутатами.

Згідно з даними соціологічних досліджень, лідером виборчих перегонів є політична сила нинішнього президента України Петра Порошенка – партія Солідарність, яка на з’їзді в середу ухвалила рішення про перейменування в партію Блок Петра Порошенка. Також подолати 5%-ий прохідний бар’єр мають шанси Радикальна партія Олега Ляшка, ВО Батьківщина, партії УДАР, Сильна Україна, Громадянська позиція.