Безумовно, цирк – це одна з улюблених розваг для дорослих і дітей. Побачити яскраву циркову програму, вдихнути атмосферу свята і отримати незабутні враження прагнуть всі, великі й малі, за будь-якої пори року.
Цирк у Києві любили завжди. Правда, до 1875 року в Києві не було будівлі, в якій би постійно розміщувався цирк. Артисти виступали в дерев’яних збірних спорудах або брезентових наметах, що працювали кілька місяців, після чого ці конструкції розбирали.
Перша стаціонарна будівля цирку з’являється завдяки французові Огюсту Бергоньє, який придбав земельну ділянку в Києві (на сучасній вулиці Богдана Хмельницького) і отримав дозвіл на будівництво кам’яної будівлі. У ній Бергоньє спочатку планував проведення циркових виступів. Перші три роки на арені цирку виступали дресирувальник коней Соботт, трупа «Альказар». Проте пізніше плани власника змінилися, і замість цирку запрацював драматичний театр Бергоньє. Театр працював аж до самої революції.
На початку ХХ століття на Печерську діяв цирк Крутикова «ГіппоПалас» – єдиний на той час в Європі двоповерховий цирк. Архітектором «Гіппо Паласу» був Е.П. Брандтман. Цирк, який вміщував понад дві тисячі глядачів, був обладнаний пристосуваннями для трансформації сцени. Акустичні властивості зали були бездоганними. У цьому цирку виступали найвідоміші вітчизняні та іноземні співаки. Окрім унікальних номерів з дресированими кіньми, постановка яких була задумана самим власником цирку Петром Крутіковим, на арені проходили виступи всесвітньо відомих жонглерів Растеллі, акробатів Вінкіних, клоунів Біма і Бома, знаменитого дресирувальника і клоуна-сатирика Анатолія Дурова.
Також в цирку Крутикова ставили вистави-пантоміми; проводили чемпіонати з класичної боротьби, в яких боролися найвідоміші силачі, в числі яких – знаменитий Іван Піддубний.
Сам цирк існував до початку революційних подій, внаслідок яких артисти емігрували, а будівля цирку простояла на сучасній вулиці В.Городецького до 1941 року. На місці зруйнованого цирку Крутікова зараз знаходиться кінотеатр «Україна».
Сучасну будівлю Національного цирку України на проспекті Перемоги було відкрито в 1960 році. Це найбільша купольна споруда у місті, в ній 2100 місць. 11 років тому Київський цирк отримав статус Національного, що дало йому право називатися головним цирком України.