Київське метро як бомбосховище: всі станції знаходяться в бойовій готовності

12 Вересня 2014 11:12
metroworld.ruz.net

metroworld.ruz.net

За правилами, укриватися в метро можна буде не більше 48 годин

Комунальники усіх районів Києва розклеюють на дошках оголошень житлових будинків листівки, які містять правила поведінки при бомбардуванні. Ховатися киянам радять на цокольних поверхах будинків, підвалах, паркінгах, а також на станціях столичного метрополітену. “На станціях метро є вентиляція і питна вода. Фонтанчики, через які подається вода, встановлені прямо на станціях, але зараз вони закриті невеликими люками”, – розповіли нам в метрополітені. Всього ж, в разі можливої атаки, в метро зможуть знайти укриття близько 200 тисяч людей.

В ТУНЕЛЯХ. За словами начальника служби рухомого складу КП “Київський метрополітен” Сергія Ткачука, всі 46 станцій метрополітену, глибокого і мілкого закладення, є бомбосховищами, і зможуть укрити людей в разі бомбардування. Не врятують тільки 6 наземних станцій – “Дніпро”, “Гідропарк”, “Лівобережна”, “Дарниця”, “Чернігівська” та “Лісова”. “Станцій глибокого закладення у нас 20 – це ті станції, де є ескалатори. Всі інші – це станції мілкого закладення, їх 26. Всі вони знаходяться в бойовій готовності, і в будь-який час готові прийняти людей”, – розповів “Сегодня” Сергій Ткачук.

Найглибші станції київського метро побудовані в 1960 році – “Шулявська”, “Вокзальна”, “Політехнічний інститут”, “Університет”, “Хрещатик” та “Арсенальна”. Рекордсменом серед них є “Арсенальна” – вона вважається найглибшою в світі, її глибина – 105,5 м. За словами Ткачука, кожна станція може прийняти в середньому 2 тис. Чоловік і навіть більше – адже розміщувати людей можна не тільки на платформах, але і в тунелях метро, адже там також є туалети, вентиляція і вода. Якщо виходи зі станції будуть заблоковані, то по тунелях (середня протяжність між станціями – 2 км) можна вийти до наступної, розповідають працівники метро. А в разі НП на кожній станції буде обладнаний пункт першої медичної допомоги – його можуть розгорнути в вагоні складу (стоятимуть біля платформи) і на платформах. “Укриттям можуть стати не тільки тунелі та платформи, але навіть підземний перехід між “Хрещатиком” і “Майданом Незалежності” довжиною (300 метрів)”, – пояснив Ткачук.

ГОДУВАТИ НЕ БУДУТЬ. За правилами, укриватися в метро можна буде не більше 48 годин, кажуть у метрополітені. З собою потрібно взяти документи, Медаптечка, телефон і ліхтарик. Також слід запастися бутербродами.

“Продовольство на випадок НП в метро ми завозити не будемо. Не передбачено за нормами”, – розповів начальник управління з питань НС КМДА Сергій Рюмшин.

Джерело: Сегодня.ua