Микола Томенко: На виборах українці обирали мирний план Президента, а не трирічну війну

17 Вересня 2014 10:26
zn.ua

zn.ua

На цьому радник Президента Микола Томенко наголосив в ефірі каналу «ТВі», коментуючи ситуацію з ухваленням законопроектів про особливий статус місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей.

«В умовах мирної, спокійної України такі рішення не мали би права ухвалюватись. Натомість в ситуації, коли ми були учасниками, фактично, повномасштабної війни між Росією та Україною, в результаті якої загинули вже біля тисячі українських військовослужбовців, ми мусили шукати механізми, як забезпечити мир, не втрачаючи при цьому суверенітет, територіальну цілісність і єдність країни», – зазначив Микола Томенко.

Коментуючи доцільність чи недоцільність трирічного терміну особливого статусу цих територій, радник Президента сказав, що, з одного боку, це – максимальний термін, і в разі зміни ситуації він завжди може бути Верховною Радою зупинений. «З іншого боку – і це більш важливо, – під час президентських виборів українці обирали мирний план Петра Порошенка, а не план трирічної війни», – наголосив Микола Томенко.

Саме це, за його словами, і є базовою характеристикою законопроектів, які були ухвалені вчора в парламенті.

«Однак це не означає, що ми зупиняємо проведення антитерористичної операції та розбудову Збройних сил України, які сьогодні потребують новітнього озброєння, вишколу і перетворення на сучасне військо, яке готове захищати нашу країну», – підсумував М. Томенко.