Міжсезоння загострення легко лікуються перевіреними методами народної медицини, які допоможуть вам підвищити імунітет і позбавлять вас від перших симптомів застуди.
Найчастіше осіння застуда починається з нежиті та болю в горлі. Перевіреними засобами їх подолання є:
1. Трав’яні та ефірні інгаляції для горла й носа.
Найбільш дієвими є парові інгаляції, в яких застосовуються аромати таких розпарених рослин, як висушене листя евкаліпта, берези, дуба, ромашки, квітки липи, м’ята, лаванда, полин, шавлія, листя чорної смородини, свіжа подрібнена хвоя сосни, ялиці, ялівцю та кедра. Такі інгаляції мають протизапальну, антимікробну дію.
Рослину (або збір) для інгаляції заварюють в каструлі, і, накрившись рушником, вдихають випари. Якщо для вас небажано розпарювати обличчя, можна зробити воронку з щільного картону й накрити нею каструлю.
В разі застуди рекомендують інгаляцію з суміші: 1 ч.л. ментолової олії, 2 ч.л. листя евкаліпта, 15 крапель ментолового спирту та хвойного екстракту, 1 ч.л. подрібненого часнику. В 1 л окропу додати вказану суміш.
Оптимальна тривалість кожної інгаляції — 10–15 хв. Протягом години після інгаляції бажано не розмовляти і не виходити на холодне повітря.
При нежиті інгаляцію роблять через ніс.
2. Протягом дня промивайте ніс сольовим розчином невеликої концентрації або ромашкою. Це значно посилює дію інгаляції.
3. За перших ознак застуди ефективна гаряча ванна з ефірними оліями. Додайте у воду 4 краплі олії чайного дерева та олії евкаліпта. Ванну слід приймати не більше 10–15 хв, після цього слід насухо витертися й одягнутися тепліше.
Якщо у вас немає можливості приймати ванну, можна зробити перед сном «ванну» тільки рук і ніг протягом 20 хв.
4. На ніч приготуйте гарячий гірчичний компрес на стопи.
5. Аромотерапія допоможе при температурі та головному болю. Для “аромокурильниці” використовуйте олії евкаліпту, лимону та м’яти. Вони очищують повітря в приміщенні.
6. Не забувайте про активні точки: змащуйте ментоловою олією крила носа, скроні та лоб.
7. Пийте достатньо рідини: ромашковий або імбирний чай, тепле молоко або настій шипшини та сосновий чай.
8. Якщо у вас кашель, пийте тепле молоко з медом.
І наостанок, ефективний народний засіб від болю в горлі (цей засіб добре приготувати заздалегідь). Для його приготування необхідно нарізати часточками кілька лимонів, залити медом і додати трохи тертого кореня імбиру. Суміш закрити у банку та залишити в холодильнику на 2–3 місяці. Через цей час суміш стане желеподібною. Перед вживанням розбавляти теплою водою.