Що дає картка киянина і як її можна отримати

7 Вересня 2014 08:48

Відповідно до Концепції проекту, Картка киянина – це іменна багатофункціональна електронна пластикова картка,  яка є матеріальним носієм персональних даних утримувача карти і підтримує додатки, пов’язані з наданням і обліком заходів соціальної підтримки  та інших інформаційних сервісів і послуг.

Метою створення інформаційно-телекомунікаційної системи “Картка киянина” є:

– надання мешканцям м. Києва зручного та універсального інструменту для отримання соціальної допомоги, такої як:

  • забезпечення обліку проїзду в громадському міському пасажирському транспорті;
  • отримання соціального дисконту для оплати товарів у магазинах і супермаркетах, а також пільг в аптечних пунктах при безкоштовному отриманні чи купівлі медикаментів;
  • обслуговування в лікувально-профілактичних установах, отримання медичних послуг тощо.

Для отримання “Картки киянина” громадяни можуть записатися на прийом за телефонами гарячої лінії районних управлінь праці та соціального захисту населення ( розділ контакти ) або за тел. 15-51.

Для оформлення “Картки киянина”, громадянину необхідно звернутися до районного управління праці та соціального захисту населення у призначений час і мати при собі мати  паспорт, ідентифікаційний код та посвідчення, що дає право на пільгу.

В першу чергу, картку зможуть отримати:

  • батьки багатодітних сімей;
  • пенсіонери та інваліди, які не мають права на пільговий проїзд в метрополітені;
  • непрацюючі особи, які здійснюють догляд за дітьми-інвалідами та отримують державну соціальну допомогу;
  • особи, які не мають права на пенсію та інваліди;
  • соціальні працівники.

Тобто “Картка киянина” – це багатофункціональний інструмент, який дозволяє персоніфікувати громадянина ( відповідно до категорій ), як мешканця м. Києва, та використовувати картку для отримання ним різних видів соціальної підтримки, послуг та сервісів.

За результатами впровадження пілотного проекту пластикова картка «Картка киянина» буде видаватися за бажанням усім зареєстрованим у місті Києві громадянам.

Однак, Концепція не виключає можливість використання “Картки киянина” особами, які працюють, але не зареєстровані в м. Києві та особами, які навчаються в м. Києві.

 

 
Для оформлення “Картки киянина”, громадянину необхідно мати при собі паспорт (ідентифікаційний код при наявності) та посвідчення, що дає право на пільгу.
Додатково, для запобігання утворення черг на оформлення та отримання пластикових карток «Картка киянина» завершуються підготовчі роботи з реєстрації та оформлення Інтернет-сайту «Електронна черга» в проекті «Картка киянина». Адреса сайту буде надана після завершення робіт по оформленню сторінки.
Детальніше читайте на сайті:http://info.kyivcard.com.ua

Джерело: Сайт КМДА