Секрети Києва

9 Вересня 2014 11:01
alexcheban.livejournal.com

alexcheban.livejournal.com

Прихована мозаїкаСкрытая мозаика

За будівлею музею західного та східного мистецтва (вул. Терещенківська, 17), у внутрішньому дворику, заховалось цікаве мозаїчне зображення. На стіні, подалі від сторонніх поглядів, картина, яка зображує жінку з немовлям, обличчя молодого чоловіка, каштани, соняшники. Автор «прихованого» мистецтва – директор музею В. Овчинніков, якому за часів радянської влади не дозволяли працювати ніде, окрім стіни за цим будинком.

Найменший ліфт

Влаштований у будинку №11-В по вул. Прорізній, де явно замало місця, цей ліфт вважається найменшим у столиці. За площею кабіна близько пів квадратних метри, тому ліфт вміщує одну людину, або ж двох закоханих, які тісно притискаються один до одного. Кажуть, ліфт з’явився у будинку за наказом чиновника. Нібито йому самому, або ж його вагітній дружині було важко пересуватись пішки сходами. Мешканці будинку не страждають на клаустрофобію: дуже пишаються цим унікальним ліфтом, захищають його і миттєво повідомляють спеціальні служби про проблеми у його роботі, що нерідко трапляються.

Мініатюрна церква

Вона знаходиться у підвалі житлової споруди, у дворику за вул. Володимирською, між будинками 43 та 43А. Є припущення, що у цьому підвалі за сталінських часів катували людей, які чимось завадили владі. Сьогодні діючий храм освячено в ім’я Марії Магдалини. Його відкрили у 2000 році при поліклініці. Мабуть, це наймініатюрніша церква не лише Києва, але й усієї України.

Дворик із воронами

 

По вул. Рейтарській, 9, знаходиться двір, у якому мешкають справжні ворони. «Та де їх нема!» – скажете Ви. Так, але мова йде не про ворон, а про круків. Вони мешкають у великій, спеціально для них обладнаній клітці.

Трьох воронів звуть Кирило, Карлуша та Корбін. Місцеві жителі їх годують, а іноземці – часто фотографують. Птахам близько 15 років, це зовсім небагато для довгожителів. Коли вони були іще пташенятами, їх врятували люди, а в клітині залишили, щоб птахи не пропали у дикій природі.

Клетка с вОронами в Киевском дворе

«Інтелігенція – хранитель майбутнього!»

Доповнюючи «пташину» тематику міських таємниць, ми познайомимось із пам’ятником київській інтелігенції (вул. Гончара, 5-7). Згідно із задумом авторя, Костянтина Скретуцького, невелика бронзова скульптура птаха-зимородка є образом міського інтелігента. Птах хоче заховати голову під крило, ніби соромлячись усього, що відбувається навкруги. Це натяк на загрозу зникнення інтелігенції як вимираючого виду, а також привод для тих інтелігентів, які ще залишились, замислитись про їхню роль у суспільних справах.

 Памятник интелигенции
Джерело: Toursdekiev.com.ua