У Києві придумали, як відмовитися від російського газу за допомогою сміття

20 Вересня 2014 13:00

kiev-ukr.segodnya.ua

kiev-ukr.segodnya.ua

“Київенерго” планує модернізувати завод “Енергія”
Компанія “Київенерго” цього року планує кардинально модернізувати сміттєспалювальний завод “Енергія” у столиці на вироблення теплової енергії. Про це заявив генеральний директор “Київенерго” Олександр Фоменко.
“На жаль, завод “Енергія” зараз працює тільки на переробку сміття і не виробляє теплову енергію. Цього року ми робимо унікальний проект – будуємо теплотрасу, яка буде включена в загальну тепломережу і дасть нам можливість економити газ до 15 млн кубометрів. У нас є плани в найближчі сім років розвивати завод як в частині екології, так і частині збільшення вироблення теплової енергії”, – говорить Фоменко.
За його словами, єдина проблема, яку залишилося вирішити – це домовитися з міською владою і сміттєперевізниками з приводу завантаження заводу. Зараз на заводі щорічно спалюється близько 140 тисяч тонн сміття, а необхідно підвищити цю кількість до 220 тисяч тонн.
Однією з причин рішення про швидку модернізацію заводу стала необхідність знизити залежність від російського газу. У липні “Нафтогаз України” через заборгованість відключив газ “Київенерго” – саме тому жителі столиці вже кілька місяців сидять без гарячої води.
“2 млрд боргів – це колосальна сума, яка не надійшла до Росії і зараз тримає Україну на гачку”, – зазначає екс-міністр з питань ЖКГ Олексій Кучеренко. Він вважає, що кожен житель столиці також може допомогти країні стати більш незалежною.
“Кращий прояв патріотизму на сьогоднішній день – це максимально скоротити споживання електроенергії і утеплити квартиру”, – підкреслив він.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що “Київенерго” та міська влада зараз ведуть переговори з “Нафтогазом” з приводу поставки газу на ТЕЦ-6. Якщо вони домовляться, у жителів Оболоні, Троєщини та Подільського району нарешті з’явиться гаряча вода.