В разі набуття чинності Закону про амністію, під його дію не підпадає 21 категорія так званих сепаратистів

22 Вересня 2014 11:45

unian.ua

unian.ua

На цьому зауважив Радник Президента України Микола Томенко, коментуючи дискусії щодо можливої амністії учасників подій на території Донецької і Луганської областей.

Він наголосив, що біда такої дискусії в тому, що вона носить передвиборчий, партійний характер, а тому ніхто не проаналізував даний Закон «Про недопущення переслідування та покарання осіб – учасників подій на території Донецької та Луганської областей».

Микола Томенко ще раз нагадав, що Закон вступає в дію лише після виведення іноземних військ з території Донецької та Луганської областей, а також після того, як відбудеться здача зброї та звільнення адмінбудівель на цих територіях.

Він зауважив, що якби критики закону прочитали пояснювальну записку до нього, то вони би побачили, що від кримінальної відповідальності можна звільнити лише тих осіб, які протягом місяця з моменту набрання чинності Законом «звільнили або не утримують заручників, добровільно здали державним органам або не зберігають вогнепальну зброю, бойові припаси, вибухові речовини, вибухові пристрої, військову техніку, не займають будівлі, приміщення державних органів і органів місцевого самоврядування та не беруть участі у блокуванні роботи органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій у Донецькій та Луганській областях, про що подали відповідну заяву в орган досудового розслідування, який здійснює кримінальне провадження».

«Крім того, амністія не поширюється на осіб, які підозрюються або обвинувачуються у посяганні на життя державного та громадського діяча, умисних тяжких тілесних ушкодженнях, у диверсії, насиллі, розбої, контрабанді, тероризмі, захопленні заручників тощо», – зазначив М. Томенко.

Він зауважив, що загально амністія не поширюється на осіб, що підпадають під дію 19-ти статей Закону і 2-х позицій, що стосуються вчинення дій, що призвели до падіння 17 липня 2014 року в Донецькій області малазійського літака або перешкоджали проведення розслідування цієї авіакатастрофи.

«Таким чином, не можуть бути амністовані навіть після роззброєння та звернення з відповідною заявою щодо амністії 21 категорія нинішніх так званих терористів чи сепаратистів, що діють нині на Сході України», – підсумував Микола Томенко.