Як правильно вибирати овочі та фрукти

2 Вересня 2014 12:07
tsn.ua

tsn.ua

Ми хочемо, щоб фрукти і овочі завжди були свіжими, смачними і привабливими на вигляд. При виборі овочів і фруктів важливим є все: і місце, де ви купуєте продукти, і їх колір, і їх стан, а також строки збирання, метод транспортування, пакування та багато іншого.

Як  же вибрати фрукти і овочі, щоб не розчаруватися і отримати задоволення від їх вживання?

Як вибирати моркву

Вибираючи моркву, зверніть увагу на те, щоб коренеплоди були твердими, помаранчевим, без жовтих або зелених вкраплень. Тоді можна бути впевненим, що в ній немає нітратів. Моркви, що потовщена в діаметрі, краще уникати, тому що у такої моркви жорстка серцевина і смак у неї, швидше за все, неприємний. Якщо ж ви купуєте свіжу моркву з грядки, у якої ще не відрізані зелені хвости, то обов’язково відріжте їх до зберігання тому, що зелень буде витягувати з моркви вологу, і вона стане в’ялою. Морква гарантовано буде достиглою і якісною у період з серпня по жовтень, хоча вона чудово зберігається, що дозволяє їй залишатися свіжою практично круглий рік.

Як вибирати буряк

Намагайтеся вибирати твердий буряк, щоб біля його основи, де починається листя, були маленькі зелені пагони – це є гарантією того, що буряк молодий. Колір буряків можк бути від темно-бордового до червоного. Зберігати буряк, як і моркву, краще без пагонів, щоб вони не втрачали вологу. Буряк, як і моркву, можна зберігати цілий рік.

Як вибирати огірки

Огірки бувають двох типів: гладкі – темно-зеленого кольору і з пухирцями – світліші. Вибір огірків того чи іншого типу – це лише ваші власні переваги. Головне, на що варто звернути увагу під час вибору – це, щоб огірки не були в’ялими і занадто великими. У великих огірках, зазвичай, велике насіння і товста шкірка. Проведіть рукою по огірку. Якщо шипи на ньому м’які і тонкі, значить огірок можна купувати. Якщо шипи грубі, а шкірка темно-зеленого кольору – можливо такий огірок вирощений з застосуванням невідомих хімікатів. Якщо овоч нічим не пахне, – значить, його краще не купувати. Перед покупкою помацайте огірок біля плодоніжки, якщо він м’який, значить, він старий.

Огірки краще зберігати в поліетиленовому пакеті, щоб не випаровувалася волога. Якщо це все-таки відбулося і огірки стали м’які, опустіть їх в холодну воду на кілька годин і вони знову стануть свіжими і соковитими.

Як вибирати капусту

Багато хто думає, що темні крапки і плями на овочах говорять про те, що їх вирощували без хімії, але це не так. Темні плями на капусті – це грибок. Він швидше за все вражає саме нітратні овочі. Качани капусти повинні бути пружними. Крім того, капуста повинна бути не «жилава», щоб листя були однорідними і ніжними. Корінь капусти має бути обрізаний, як можна ближче до листя, щоб максимально довго зберігати вологу і соковитість качана.

Як вибирати цибулю

Цибуля повинна бути сухою, з цільним золотистим лушпинням. Що ж стосується зеленого пір’я, то зверніть увагу на те, щоб воно було рівним, без білого нальоту і без слизу.

Як вибирати картоплю

Натисніть нігтем на картоплину. Якщо почуєте характерний хрускіт, значить в ній немає пестицидів. Якщо ніготь безшумно входить у бульбу, це говорить про те, що картоплю обробляли пестицидами (на азотних і мінеральних добривах).

Купуючи картоплю, подивіться на її колір. Вибирайте ті, де немає зелених плям. Вони з’являються, якщо картопля довго пролежала під сонцем. Через неправильне зберігання в ній утворюється отруйна речовина соланін.

До речі, купуючи картоплю або інші фрукти у бабусь на ринку ви не застраховані від отримання неякісних овочів. Поцікавтеся, де вирощуються овочі. Якщо город знаходиться поблизу автомобільної дороги, то 10 разів подумайте, чи варто купувати такі овочі.

Як вибирати томати (помідори)

Вибирайте помідори яскраво-червоного кольору. Без зовнішніх пошкоджень. Якісні томати мають приємний аромат, властивий тільки свіжим помідором. Оскільки свіжі томати не особливо добре зберігаються, необхідно це враховувати при покупці. А в зимовий період якісних томатів практично не має, тому що більшість з них вирощені в теплиці. Помідори з хвостиками зберігаються довше, але при упаковці зверніть увагу, щоб вони не пошкодили один одного.

Як вибирати болгарський перець

Плоди перцю повинні бути цілими, яскравих кольорів. Щільні на дотик. Шкірка повинна бути м’ясистою і м’якою. Якщо перець цілий – він буде зберігатися довше.

Як вибирати авокадо

Вибирайте авокадо з шорсткою шкіркою. У цьому випадку воно буде більш ароматним. Легко натисніть на плід авокадо – якщо він злегка м’який, значить він дозрів. Є і ще один спосіб правильно вибрати авокадо. Потрібно потрясти його. Якщо є характерний звук рідини всередині – авокадо стиглий і його можна купувати. Якщо ж ви вибрали авокадо, але він здається вам зеленуватим – залиште його на пару днів при кімнатній температурі і плід дозріє.

Як вибирати баклажани

При виборі баклажанів, враховуйте наступне: шкірка повинна бути однорідною, темно-фіолетового кольору, без пошкоджень. Баклажани досить легкі на вагу, тому вибирайте баклажани відповідно їх розміру/ваги.

Як вибирати яблука

Існує безліч сортів яблук, але до всіх з них відносяться поради з правильного вибору. Яблука повинні бути твердими, без плям і вм’ятин. Для кожного з сортів яблук, чи то червоні, чи жовті або зелені яблука, вибирайте ті, колір яких переважає в даному сорті. Пам’ятайте, що стиглі яблука відрізняються коричневими кісточками, а якщо кісточки білі або частково коричневі – яблуко недостигле. Якщо шкірка яблука липка і слизька, – значить фрукт обробляли дифенилом. Дифенил не змивається просто водою, тут потрібно вдатися до допомоги мила, а з яблука перед вживанням зрізати шкірку. При зберіганні яблук будьте обережні, щоб плоди з хвостиками не пошкодили фрукти, що лежать поруч.

Як вибирати груші

Вибираючи грушу, подивіться, щоб її шкірка не була пошкоджена, і не було синців і темних плям. Зріла груша завжди ароматна.

Як вибирати банани

Банани повинні бути довгі (якщо це не карликові банани), рівні, у зв’язці по 5-12 штук. Світло-жовтого кольору (або бордового, якщо це червоні банани). Потемнілі банани краще не брати – вони вже давно лежать і перезріли. А ось зеленуваті банани легко довести «до кондиції» – залиште їх на кілька днів полежати при кімнатній температурі.

Як вибирати цитрусові (апельсини, мандарини, грейпфрути, лимони)

При виборі цитрусових зверніть увагу на їх кольори. Він повинен бути однорідним. «Плямистість» вказує на другосортність фруктів. Товста шкірка вказує на велику кількість нітратів у цитрусових. Так що товстошкірі апельсини та ще й без кісточок – чистої води гібриди, у яких, крім смаку, ніякої користі немає. Плоди повинні бути м’які – щоб це перевірити просто злегка натисніть на плід. Білястий наліт на шкірці говорить про неправильне зберіганні фруктів: поблизу джерела вологи або у занадто щільній упаковці.

Як вибирати виноград

Вибираючи виноград, зверніть увагу на те, що виноградники повинні легко відриватися від гілочок. Це вказує на те, що виноград стиглий. На плодах не повинно бути білого нальоту. Краще всього спробувати виноград, щоб після покупки не шкодувати про вибір.

Як вибирати кавуни

Стиглий кавун можна розпізнати по сухому «хвостику» і дзвінкому звуку, що видає кавун під час стуку по ньому. Кавуни смугастих сортів часом більш солодкі та ароматні, ніж їх зелені та світло-зелені побратими.

Як вибирати дині

Основний момент при виборі дині – це її аромат. Стигла диня будь-якого сорту завжди ароматна. Яскраво-жовтий колір і м’якість на дотик – теж ознаки того, що диня дозріла.

Як вибирати персики і абрикоси

Стиглі персики і абрикоси повинні бути м’якими при натисканні, ніби з них от-от потече сік. Гарні плоди абрикосів і персиків відрізняються оксамитовою шкіркою. Вони повинні бути злегка «волохатенькими», як оксамит. Червоний бочок плода вказує на стиглість.

Пам’ятайте, що правильний вибір фруктів і овочів, що мають багато вітамінів і мінеральних речовин, дозволить зробити ваші страви смачними, настрій гарним, а здоров’я – міцним.