Роман Реведжук, який створив громадську ініціативу «Справедливі патріоти», сказав, що люди, які від імені їхньої організації пропонують роботу, є аферистами, пише «Сегодня».
За його словами, відстежити їх просто неможливо, тому що з кожним днем їх стає все більше.
«У нас є власна форма — жовті накидки, на лівій стороні у яких — блакитна вишивка, а також логотип „Справедливі патріоти“», — сказав Реведжук.
Активіст зазначив, що фарбу вони частіше купують за свої кошти. У «Справедливих патріотів» є коробка для грошей на фарбу — вона запломбована, і кожен, хто хоче, може пожертвувати кошти, однак ці гроші передаються на лікування поранених солдатів, а не на оплату роботи волонтерів.
Роман Реведжук також сказав, що перед тим, як фарбувати об’єкт, вони стирають стару фарбу, протирають антикорозійним розчином і лише після цього наносять нову фарбу, до того ж дорогу — 180 грн за 10 літрів. Така фарба повільніше вигорає і не злазить, в той час як псевдопатріоти, за його словами, мажуть «аби чим».
Фальшивий «патріот», як сказав активіст, може в день зібрати до 2 тис. гривень. «Люди жертвують по 10, 50 і 100 гривень. Нескладно підрахувати, скільки такі аферисти збирають за день по Києву», — зазначив Роман.
У главку столичної міліції сказали, що люди самі жертвують псевдоволонтерам гроші, тому у правоохоронних органів немає права їх затримувати — кияни, які підозрюють, що «художники» є шахраями, повинні самі звернутися в міліцію із заявою, і тільки в цьому випадку буде підстава, щоб перевірити цих людей. За словами правоохоронців, поки до них надійшла тільки одна заява — в Дарницькому районі. Лжепатріотам потрібно буде сплатити штраф, визначений судом, пояснили в міліції.
В КП «Благоустрій» не перешкоджають роботі «художників» — як справжніх, так і удаваних. В’ячеслав Солошенко, перший заступник директора КП «Благоустрій», сказав, що коли хвиля патріотизму вщухне, то комунальні працівники повернуть колишні кольори об’єктам. Залишені будуть тільки найкрасивіші, пише «Сегодня».