Гуляючи столицею, мало хто здогадується, скільки таємниць приховує древній Київ, скільки цікавинок є у кожному його куточку.
Окрім храмів та старовинних особняків, які перехоплюють подих, будь-кого здивують столичні музеї. Тим більше, що серед них чимало незвичайних.
Так, на території Києво-Печерської лаври знаходиться музей, який нікого не залишить байдужим і здивує не лише дітей, а й дорослих.
У “Музеї Мініатюри” легко побачити, що у вушці голки може поміститися ціла колісниця, що павутинкою можна зшити книжку – міліметровий “Кобзар”, а блоха дійсно може бути підкованою.
Усе це стало реальністю завдяки майстерності Миколи Сядристого і мікроскопу.
Довжина фрегата 3,96 мм. Модель складається з 280 деталей. Матеріал: золото, платина, скло. |
Музей знаходиться за адресою вул. Лаврській, 21, корпус 5.
Порадує малюків і змусить дорослих повернутися у дитинство Національний музей іграшок, колекція якого нараховує десять тисяч експонатів, пише nice-places.com.
Серед них радянські дзиги, і заводні тваринки, і улюблені всіма ведмежата, і авторські ляльки.
Особливими експонатами музею є діюча модель парової машини й перша штучна ялинка з курячого пір’я.
Фото otdohnu.org.ua |
Адреса музею: вулиця Кловський спуск, 8 (станція метро Кловська). Працює з вівторка по суботу з 10.00 до 18.00 (субота з 10 до 17). Вихідні понеділок і неділя.
Любителям цирку варто завітати у Музей циркового мистецтва. Окрім різноманітних нагород цирку та костюмів артистів, відвідувачі зможуть побачити надзвичайні колекції клоунів і чарівний цирк-шапіто в мініатюрі.
Фото з сайту музею |
Музей знаходиться на проспекті Перемоги, 82, парк “Нивки”. Музей працює з 10.00 до 17.00. Вхід вільний.
Про те, без чого не може обійтися жодна людина на Землі розповість “Музей води“. Під час екскурсії відвідувачам розкажуть, як Київ забезпечують водою, як вода з річки стає придатною для вживання. Крім того, всі зможуть побачити різні стани води і навіть водоспад та дощ з грозою, та попускати гігантські мильні бульки.
Фото school13.pp.net.ua |
Музей знаходиться на вул. Грушевського, 1В (метро “Майдан Незалежності”, парк Хрещатий). Музей працює середа, четвер, п’ятниця з 10 до 17, у суботу – неділю з 10 до 18 години. Санітарні дні – понеділок, вівторок.
Народний “Музей хліба” розкаже про те, як збирали і обробляли зерно колись і як це роблять тепер, як місили перше тісто. Також музей дасть можливість вкотре відчути безмежну значущість хліба у частинах експозиції, присвяченої Голодомору чи Ленінградській блокаді .
Знаходиться на вул. Вишгородській, 12.
Нікого не залишить байдужим дивний “Музей історії туалету“, де всі охочі зможуть не лише дізнатися історію клозета, а й подивитися унікальну колекцію унітазів та горщиків, а також веселі скульптурки на “туалетну” тему.
Фото з сайту музею |
Музей знаходиться на вул. Рибальській, 22 (метро “Кловська”). Працює з вівторка по субботу з 10.00 до 18.00, у неділю з 10.00 до 17.00. Вихідний – понеділок. Вхід 3-5 гривень.
Вразить не лише гостей столиці, а й самих киян “Музей одної вулиці“. Попри реконструкцію Андріївського узвозу він продовжує працювати. У музеї розкажуть про те, як Андріївський узвіз змінювався упродовж років, розкажуть байки вулиці та покажуть, чим жили мешканці узвозу у різні часи.
Фото uateka.com |
Музей знаходиться на Андріївському узвозі, 2-Б. працює з вівторка по неділю з 12 до 18 години. Вихідний – понеділок. Вхід – 20 гривень.
Незвичний музей знаходиться на території заводу з переробки вторинної сировини “Київміськвторресурс”. Як пише mykiev.info, у “Музеї вторинної сировини” зібрано чимало екзотичних та антикварних речей, багатьом з яких понад 200 років.
Фото mykiev.info |
Колекцію на заводі почали збирати ще в 1943-му. Частина експонатів знаходиться на території заводу під дахом, а частина – під відкритим небом. Є тут і дореволюційний патефон, і старезний самовар, снаряди часів Першої світової, і комплект інструментів для катувань царської жандармерії.
Музей знаходиться на вул. Степана Сагайдака, 112. Працює з понеділка по п’ятницю з 9 до 18 години.
Усіх, кому наскучив міський гомін, кличуть у Гідропарк. Розташований серед природи парк “Київ в мініатюрі” сміливо можна назвати музеєм міста.
Усі тамтешні споруди виконані в масштабі 1:33 і відображають сучасний Київ з найбільш відомими пам’ятками архітектури. Тож відвідувачі зможуть не лише роздивитися відомі будівлі, а й відчути себе Гулівером.
Фото www.minikiev.kiev.ua |
На цей час населення “міні Києва” встановлює 700 мешканців і зростає з кожним днем. У міні містечку є свій міні Хрещатик з Майданом Незалежності, а міні Дніпро перетинає чотири головних мости: Московський, Пішохідний, Метро та Південний.
Часи роботи: по буднях: з 10 до 19 години, у вихідні і свята: з 10 до 20 години. Вартість квитка 15 гривень, для школярів і студентів – 10 гривень.
Історію лікування людей розкаже “Національний музей медицини“. Експозиція складається з трьох залів, повідомляє сайт музею. Перша зала розповідає про становлення і розвиток медицини на території України з найдавніших часів. Серед експонатів – стародавній медичний інструментарій, лікарські рослини, які вживались у народній медицині, фрагменти з літописних джерел, що розповідають про хвороби та боротьбу з ними.
Фото з сайту музею |
У другій залі висвітлено розвиток медичної освіти та науки в Україні у XIX та на початку XX ст.
Третя зала присвячена охороні здоров’я і розвитку медичної науки у XX ст.
Музей знаходиться на вулиці Б.Хмельницького, 37. Час роботи сектору екскурсійної роботи:
з понеділка по п’ятницю з 10 до 17.30. Час проведення екскурсій: з вівторка по суботу о 12.00 та о 14.00 та в інший час, за попереднім записом.