14 жовтня у Музеї Гончара відкриється виставка сучасних ікон “Покров”

12 Жовтня 2014 08:42

1036

«Покров»:виставка ікон сімейної іконописної майстерні «Небо на землі»
14 жовтня у Києві, в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара»( вул. Лаврська, 19) відкриється виставка сучасних ікон сімейної іконописної майстерні «Небо на землі» (м. Миколаїв), яку очолює священик Сергій Павелко. Виставка має назву «Покров» і присвячена Покрову Пресвятої Богородиці.

На виставці представлені сучасні ікони із творчого доробку майстрів з Миколаєва. Відвідувачі побачать біля 40 ікон з зображенням Цариці Небесної. В експозиції роботи виконані в різних техніках, зокрема, авторські інтерпретації прийомів різних іконописних шкіл, сучасна творча ікона.
1037
Весільною порою здавна вважається в Україні осінь, і найбільше весіль традиційно приурочується до Свята Покрови (14 жовтня за новим стилем). Образ Богородиці Покрови, яка тримає в руках полотно, рушник, дуже шанований в українських весільних традиціях. Дівчата, яким прийшла пора виходити заміж, ревно молились до Матінки Покрови: «Покровонько, Покровонько, покрий мою головоньку». Тому особливе місце на виставці посідають вінчальні ікони – Спаситель та Богородиця Казанська, вона є покровителькою подружнього життя .
Також, запорізькі козаки вважали своєю покровителькою Пресвяту Богородицю, а свято Покрови своїм святом. На Україні дуже багато храмів, ще з козацької доби, присвячували Покрову Пресвятої Богородиці. В експозицію увійдуть ікони Покрови, різні за іконографією, але поєднані поетикою української іконописної традиції.
1038
Перлиною експозиції миколаївські митці вважають одну з останніх робіт – ікону Богородиці Віфлеємської. На цій дивовижній іконі Пресвята Діва зображена усміхненою, що є рідкістю для більшості богородичних образів. Ласкава усмішка Цариці Небесної свідчить про радість материнства. Радість за свого Сина – Господа нашого Ісуса Христа, Спасителя роду людського, та радість за нас, що через Христа всі ми стали і Її дітьми.
Отець Сергій говорить: «Секрет того постійного й ревного шанування Богоматері як Покрови­тельки, полягає в тому, що тут ідеться не про земне і людське, але небесне могутнє заступництво. А такого заступ­ництва й опіки хоче кожна людина, родина й народ. Тож вшановуючи Її, наша родина присвятила виставку Пресвятій Богородиці».
Під час відкриття виставки створити атмосферу допоможуть друзі майстерні – фольклорний колектив Центру фольклору та етнографії Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, під керівництвом Ірини Барамби, учасниці етно-гурту «Гуляй город».
Куратор – Марія Павелко.
1039
Виставка відбудеться за підтримки:
§ Міжнародного меморіального фонду Карла Фаберже.
§ Національного оператора зовнішньої реклами Прайм групп
§ Центру фольклору та етнографії інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Відкриття виставки відбудеться 14 жовтня в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара»( вул. Лаврська, 19) о 18 годині.

Виставка триватиме до 3 листопода.

Музей працює з 10.00 до 17.30
Вхід в музей:дорослим – 30 грн., дітям – 9 грн.