Європейський досвід для українців: на Київщині відбувся ІІ Голландський день молока

14 Жовтня 2014 17:00

todayifoundout.com

todayifoundout.com

Голландські технології молочного скотарства для України. Близько трьохсот українських аграріїв і представників компаній з Нідерландів ділилися досвідом під час Голландського дня молока-2014, що відбувся на Київщині на базі агрофірми «Розволожжя».

Другий рік поспіль Посольство Нідерландів в Україні, Асоціація виробників молока і компанія «Дикун» організовують захід, аби аграрії могли ознайомитись з сучасними технологіями, матеріалами і обладнанням для молочного тваринництва. Партнерами заходу виступили компанії Trioliet, «Агроінмaш», DIFCO, Feed Lance Україна, Кун, Юнібокс Україна, АгроТехніка, Геа, а також Pottinger, Аг-Баг, Констракшн Машинері/

Захід відвідав заступник міністра аграрної політики та продовольства Андрій Дикун. Він наголосив на важливості співпраці між країнами. Посадовець поділився баченням розвитку галузі, залученням дешевих кредитів, перспектив експорту вітчизняної молочної продукції на світові ринки:

«Вчора повернулась місія з Грузії, де їздили переробні підприємства. Я так розумію, їм вдалось налагодити контакт. Була торгова місія в Казахстан, до нас приїжджали китайці. Молочні продукти включені в угоду співпраці між урядами Китаю та України. В жовтні приїжджають інспекції САНКО для акредитування нашим молочних заводів на експорт в Європу. Як тільки ми отримаємо євро номера, а це сьогодні можливо, на жаль не всі підприємства зможуть їх отримати, але це революційний крок в розвитку молочної галузі України», — говорить Андрій Дикун.

Посольство Нідерландів в Україні представив радник з питань сільського господарства Еверт Ян Краєнбрінк. Він переконаний: досвід є корисним для обох сторін, адже українським фермерам також є чому навчити голландців.

«Цього року нам вдалося провести другий день молока. Метою цього заходу була передача знань голландських технологій українським виробникам, а також обмін знаннями, тому що українцям також є багато чого розказати голландцям. Ми всі знаємо про колосальний потенціал виробників молочної продукції в Україні, але нажаль їх якість ще не дозволяє продукції виходити на світові ринки та робити так, щоб українське молоко стало відомим. Тому від сьогодні і в подальших заходах ми сподіваємось, що завдяки цій співпраці, налагодженню саме індивідуальних зв’язків, українські виробники зможуть покращити якість молочної продукції», — сказав він.

Демонстрація голландської системи управління пройшла на базі агрофірми «Розволожжя», що у Володарському районі. Займатися молочним тваринництвом в Україні один з керівників господарства Антон Смітс разом з дружиною почав у 2008 році. На сьогодні підприємство має стадо в 672 корови.

За його словами, він обрав Україну для розвитку бізнесу через розвинену інфраструктуру АПК, а також можливості розвитку.

«Хороша інфраструктура, я маю наувазі саме по сільському господарству: широка дорога, щоб техніка могла нормально їздити, ферми гарно побудовані. Все щоб мати гарне хазяйство,щоб там можна було нормально строїти. Місце є, можна сказати. Є багато вільного місця і дуже багато шансів в Україні», — зауважив власник агрофірми «Розволожжя» Антон Смітс.

Вдень на підприємстві отримують 13 тонн молока, яке відправляють на завод компанії «Данон», у тому числі для виробництва дитячого харчування.

Ферма працює на базі радянської. Частина корів перебуває на прив’язному утриманні, частина — на безприв’язному. Встановлено доїльну залу від компанії ГЕА Фарм Технолоджиз та інше обладнання. І це лише початок інвестицій. Проте вже зараз тут отримують сім—сім з половиною тонн молока на корову в рік. Один із секретів успіху — професійний підхід до заготівлі та приготування кормів.

«Я вражений побаченим. По-перше, що мене зацікавило — оптимальна модернізація старих приміщень, де зроблено все згідно зоотехнічних та ветеринарних норм. Мені дуже сподобалось. Я попросив сьогодні представників з Голландії, щоб приїхали до нас, у Вінницьку область, в наше господарство і допомогли оптимізувати, підійти з правильним підходами, вибрати правильний напрямок модернізації та реконструкції старих приміщень», — наголосив Андрій Тучка, директор державного дослідного господарства «Національна академія наук».

Організатори залишилися задоволеними рівнем діалогу між учасниками заходу. Зокрема, в Асоціації виробників молока сподіваються, що, побувавши на фермі голландського типу, українські молочарі зможуть почерпнути багато корисного.

«Саме тому сьогодні Асоціація виробників молока разом з компанією «Дикун» та за підтримки посольства Нідерландів в Україні організували Другий Голландський день молока. Саме на такому заході наші фермери зможуть отримати той досвід ефективного управління молочнотоварною фермо, — говорить представник АВМ Галина Кужель.