Що робити, якщо вас затримала міліція

29 Жовтня 2014 12:03
moemisto.com.ua

moemisto.com.ua

Для українців розробили спеціальну програму на мобільний телефон

Що робити, якщо вас затримала міліція? У представників “Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів” є відповідь. Волонтери організації, які вже більше шести років допомагають українцям у складних життєвих ситуаціях, написали мобільну версію-радник на тему “як чинити, якщо у вас виникли проблеми з правоохоронними органами”.

Програма займає 200 кілобайт пам’яті і містить максимум корисної інформації, наприклад: як правильно відповідати на питання міліціонерів на вулиці, як реагувати, якщо обшукують вашу квартиру, з ким вимагати зустрічі, якщо вас затримали на вуличній акції протесту, куди дзвонити, якщо ви стали свідком злочину або ж куди скаржитися, якщо вас побили міліціонери. В додатку є посилання на чинне законодавство, контакти організацій, які можуть безкоштовно допомогти юридичною порадою, телефони всіх відділень міліції.

Скачати таку програму на телефон її розробники пропонують зі свого сайту абсолютно безкоштовно і обіцяють оновлювати інформацію, як тільки буде змінюватися українське законодавство або ж у плановому порядку – раз на півроку. Програма написана як для власників Android, так і користувачів Apple.

“Ми даємо поради, але ми, звичайно, не можемо гарантувати, що вони будуть працювати. Адже ситуації бувають різні. Наприклад, вам заламали руки і посадили в автозак, а це означає, що навряд чи ви зможете зазирнути в свій телефон і прочитати наші поради. Тому, для того, щоб зробити їх максимально ефективними, ми радимо ознайомитися з ними заздалегідь, до того, як у вас виникли проблеми з міліцією”, – попереджає один з розробників програми Євген Крапівін.

Користувачі мережі вже понад 100 разів скачали додаток-порадник. В Асоціації впевнені, що їх мобільний додаток необхідно українцям. Розповідають, що практично щодня стикаються з порушенням прав людини в Україні з боку правоохоронних органів. “Щорічно близько мільйона громадян нашої країни відчувають незаконний тиск з боку міліції. Це може бути просте затримання на вулиці, обшук, вилучення документів або більш серозні ситуації”, – пояснює виконавчий директор Асоціації українських моніторів дотримання прав людини Вадим Пивоваров. За його словами, розроблене організацією мобільний додаток вже почало користуватися попитом серед самих міліціонерів, тому що вони самі не знають, як правильно поводитися в тій чи іншій ситуації.

“Я раджу вивчити наш додаток хоча б тому, що коли міліціонер стикається з людиною, що знає свої права, то він, як правило, втрачає інтерес до такого громадянина, бо сам боїться опинитися в незручній ситуації”, – наполягає Пивоваров.

Розробники пояснюють: раніше вони видавали чимало друкованої продукції з аналогічними радами, яку роздавали українцям. Однак носити з собою книги або навіть брошури багатьом не комфортно, тому було вирішено розробити мобільну версію. Завантажити її можна за посиланням: policeundercontrol.org/pc/

Джерело: Сегодня.ua