Швидко тане жовтневий день – не прив’яжеш за тин

29 Жовтня 2014 20:34
x2game.ru

x2game.ru

У народі 29 жовтня вшановували Лонгіна Сотника і вірили, що він допомагає хворим з очними хворобами. Також цього дня виносили на вулицю одяг, бо вважали, що цього дня сонячні промені лікувальні.
За церковним календарем 29 жовтня вшановують мученика Лонгина сотника, преподобного Лонгіна – воротаря Печерського, преподобного Лонгіна Яренгського.
Іменинники 29 жовтня:
Євпраксія, Логвин.
29 жовтня народились:
1550 — Єлисей Плетенецький, український православний церковний, культурний і громадський діяч. Архімандрит Києво-Печерської лаври. Засновник Лаврської друкарні, що видавала як оригінальну так і перекладну літературу різного змісту староукраїнською, польською, латинською та ін. мовами.
1904 — Олександр Морозов, український радянський конструктор танків. Під його керівництвом на Харківському КБ машинобудування розроблено середній танк Т-34 (1940), визнаний найкращим танком періоду Другої світової війни.

В історії з 1929 року цей день охрестили “чорним вівторком”. Слідом за “чорною п’ятницею” після тимчасового затишку наступив “чорний вівторок” – на Ньюйоркській біржі в паніці за демпінговими цінами були продані 16410039 акцій, тисячі інвесторів втратили мільярди доларів, ціни на споживчі товари почали різко зростати; у США почалась Велика депресія.

1945-й  –   в Нью-Йорку вперше надійшли в продаж кулькові ручки (через 57 років після отримання патенту). Ручки були  продемонстровані на ярмарку. За декілька днів перед цим, вони рекламувались як “перша ручка, здатна писати під водою” і лише за перший день в універмазі Джилберта їх було продано близько 10 тисяч штук по ціні 12 доларів за кожну.

У  1960-му   свій перший бій на професійному ринзі провів Кассіус Клей, майбутній абсолютний чемпіон світу Мухаммед Алі, – за очками він переміг невідомого ні до ні після цього дня Танні Хансейкера.

Чи знаєте ви, що:
Великий вчений Альберт Ейнштейн не казав ні слова до трьох років. Але, вже у 12 років він дуже добре розумів Евклідову геометрію.
Марія Кюрі, яка двічі отримала Нобелівську премію та відкрила радій, не була членом престижної Французької академії тільки через те, що була жінкою.
Винахідник телефону Олександр Белл ніколи не дзвонив ані своїй дружині, ані своїй матері — вони обидві були глухими. Він створив електричне фортепіано, пристосоване для передачі музики по дротах. І ще такий цікавий факт – його дружиною була його ж учениця — Мейбел Хаббард.