Топ 6 способів купити дефіцитний долар

10 Жовтня 2014 09:30

podrobnosti.ua

podrobnosti.ua

Великі суми доларів без особливих проблем можна придбати через інтернет і у “мінял”, правда, дорого і з ризиком, інформує Gazeta.ua

“Фокус” протестував ці способи по значенню курсу, обсягам можливої ​​закупівлі, витраченому часу і ризикам. Відзначимо, що експеримент проводився до і після знаменної наради банкірів з президентом в Нацбанку, коли міжбанківський курс відкотився з майже 15 UAH / USD до 13,20, а НБУ підвищив офіційний курс гривні до 12,95 UAH/USD.

Замовлення валюти у банку, клієнтом якого ви є

Ймовірність появи для вас доларів в касі пропорційно вашої цінності як клієнта. Чим краще у вас кредитна історія, чим крупніше депозит, ніж великі суми проходять через ваш поточний рахунок, тим швидше буде знайдена для вас валюта. Але ці умови віднедавна працюють, коли мова заходить про заявку на крупну безготівкову суму – з 22 вересня в касі банку можна купити не більше $ 230 в день (обмеження НБУ).

Чергування біля каси банку

Навіть мотивовані відмови у продажу валюти є порушенням нормативно-правових актів НБУ, каже партнер ЮФ “Ілляшев та Партнери” Максим Копейчиков. “Є загальне правило: банкам заборонено відмовляти в проведенні валютно-обмінної операції. Тобто навіть поширений відмова унаслідок відсутності валюти вже є порушенням затвердженої НБУ інструкції”, – попереджає юрист.

Безготівкова покупка з наступним переведенням у готівку

Є випадки, коли фінустанови і зовсім під різними приводами змушують клієнта відмовитися від затії роздобути свою валюту і обмежитися гривнями. І багато хто погоджується, оскільки бояться взагалі залишитися без своїх кровних, побоюючись, що їх банк виявиться неплатоспроможним. Тобто запропонована схема досить ризикована – в кращому випадку власник валютного депозиту може залишитися з гривнями.

Купівля в небанківських обмінниках

В обмінниках не обмежують і в сумі валюти при покупці. Але, як правило, зараз вони працюють виключно для “своїх” покупців, причому, орієнтованих на чорний ринок. Тому разово придбати тут велику суму практично неможливо. “Побігайте по місту, купите скільки завгодно”, – каже жінка в віконці біля метро.

Міняйли

Тітонька-валютчіца продає долар по курсу 14,30, каже, що ще два дні тому просила за нього 15 грн (це коли на міжбанку котирування наблизилися до “Дарницький” рівню). Склалося враження, що місцевих валютчіц кришує міліція, оскільки особливого “​​підпілля” з їхнього боку не спостерігалося. Адміністративні штрафи тут, схоже, нікого не страшать – незаконні валютні операції проходять у відкриту, на очах у перехожих.Але будьте обережні, адже серед тих хто незаконно пропонує Вам придбати долари, переважна більшість аферистів, і у кращому випадку у Вас просто не буде вистачати суми,у гіршому- Ви залишитесь із фальшивими купюрами чи взагалі без нічого.

Інтернет, зокрема соціальні мережі

Як і у випадку з міняйлами, покупка валюти за допомогою інтернету пов’язана з великим ризиком потрапити на шахраїв – “ляльки” повертаються, а фальшивки нікуди і не пропадали.

Джерело: Хрещатик