У Києві відкриється новий центр візуальної культури

18 Жовтня 2014 17:00

fbexternal-a.akamaihd.net

fbexternal-a.akamaihd.net

Відкриття нового приміщення відбудеться в суботу 18 жовтня о 18:00

Центр візуальної культури запрошує на відкриття свого нового приміщення, що відбудеться в суботу 18 жовтня о 18:00 за адресою Глибочицька, 44 (другий поверх). На відкритті відбудеться лекція американського історика Тімоті Снайдера.

Керівник Центру візуальної культури Василь Черепанин виступить із вступним словом, а також модеруватиме дискусію за участі Тімоті Снайдера.

У лекції “Європа після 1914: Інтеграції та дезінтеграції” Тімоті Снайдер розгляне історичні витоки української кризи 2013-14 років. Історик та публіцист Тімоті Снайдер – один із провідних дослідників історії Центральної та Східної Європи, а також Голокосту.

Снайдер вважає, що новітню історію Європи можна трактувати як серію інтеграцій та дезінтеграцій, які досі відбуваються на наших очах. 1914 рік був не кінцем старої Європи, а продовженням процесу деколонізації всередині самої Європи. 1939 рік був не колапсом цивілізації, а кульмінацією радянських та нацистських спроб колонізувати Європу зсередини. Проект європейської інтеграції, відомий як Євросоюз, прийшов на зміну традиційному морському колоніалізму, що зазнав поразки. Революції 1989 року дозволили державам з різними історіями колоніалізму та деколоніалізму об’єднатися у єдиному проекті. Сьогодні Європейському Союзу кидають виклик навмисною політикою дезінтеграції, відомою як Євразія. І вже далеко не вперше Україна перебуває у центрі подій.

Центр візуальної культури був заснований 2008 року метою створення міждисциплінарного середовища для аналізу пострадянського становища України на перетині мистецтва, знання та політики. З того часу ЦВК провів понад 150 наукових та дискусійних заходів за участі українських та міжнародних науковців, а також близько 20 художніх виставок. На початку 2012 року, після того як виставку “Українське тіло” було цензуровано і закрито адміністрацією Києво-Могилянської Академії, а Центр візуальної культури ліквідовано як науковий підрозділ університету, його діяльність було продовжено за межами освітніх інституцій.

Тімоті Снайдер – професор історії Єльського університету, автор численних праць з історії Центральної та Східної Європи. Публіцист International Herald Tribune, New York Review of Books, The New Republic, Eurozine та багатьох інших видань. Українською мовою видано його книги “Криваві землі: Європа між Гітлером і Сталіним”, “Червоний князь”, “Українська історія, російська політика, європейське майбутнє”. У 2014 році Тімоті Снайдер виступив автором численних полемічних статей на тему політичної та воєнної кризи в Україні.

Василь Черепанин – керівник Центру візуальної культури, викладач кафедри культурології НаУКМА, кандидат мистецтвознавства. Редактор української версії журналу “Політична критика”.

Джерело: Моє Місто