«Предосить дощів.
І предосить негоди.
Предосить калюж.
І предосить сльоти.
Коли наше небо уже розпогодить?
Коли вже вітри перестануть густи?..»
Галина Кирпа
У народі 13 жовтня вшановували Григорія і підмічали: якщо день холодний, то зима до нас не поспішатиме. Цього дня оновлювали свою постіль: спалювали стару солому з сінників та матраців і набивали їх свіжою. Також купали дітей на порозі хати на здоров’я та від усілякого лиха. Для купелі воду набирали з трьох джерел так, щоб ніхто не бачив, і ні з ким не розмовляючи. Перед тим, як набрати її у відро, двічі зливали і лише третю несли додому, потім змішували зі звичайною, підігрівали, ставили дитину на порозі і через решето тричі поливали їй голову.
За церковним календарем 13 жовтня вшановують мученика Григорія — епископа Вірмена та святителя Михаїла – Митрополита Київського.
Іменинниками 13 жовтня є:
Григорій, Михайло.
Ім’я Григорій має давньогрецьке походження і означає « той, що не спить». Маленькі Григорій намагається бути хорошим, однак енергійний характер постійно заважає його репутації зразкової дитини. Дорослі Григорії вирізняються людяністю та підвищеною вразливістю. Багато уваги приділяють зовнішньому вигляду. Приємні у спілкуванні. Найголовніше у майбутній дружині для Григорія спокійний врівноважений характер. Любить затишок.
13 жовтня народились:
1822 — Левко Ценковський, польський ботанік, протозоолог і бактеріолог, який жив і працював в Україні. Заснував при Харківському ветеринарному інституті ветеринарну бактеріологічну станцію, де виготовлялись вакцини проти сибірки, сприяв організації пастерівської станції у Харкові. За наукову працю Л. Ценковського назвали «українським Пастером».
1888 — Михайло Калинович, український мовознавець, санскритолог, перекладач і літературознавець. Редактор-упорядник 2-го тому академічного «Російського-українського словника»
Події 13 жовтня:
1871 — у Києві відкрилася Колегія Павла Ґалаґана. Григорій Ґалаґан заснував колегію, як пам’ять про свого померлого сина, відписавши на її утримання великі маєтності в Полтавській і Чернігівській губерніях. Навчальний заклад був розрахований на навчання і проживання в інтернаті 70 вихованців. Учні приймалися з усіх українських земель. По революції більшовики ліквідували Колегію, перетворивши її на «трудову школу». За радянських часів у приміщенні колегії знаходилась спочатку с/ш № 92 імені Івана Франка, а після пожежі і до сьогодні там міститься Національний музей літератури України.
1884 — Гринвіч затверджений як місце проходження нульового меридіана.
1900 — Вийшла основна книга Зиґмунда Фройда ”Тлумачення снів”.
1965 — В СРСР запроваджено Державний знак якості.
Чи знаєте ви, що:
Доцент Запорізького національного університету Григорій Чаусовський представив свій новий винахід – вібротактильні шкарпетки «Морфей», що дозволяють позбутися безсоння.
Це звичайні шкарпетки з внутрішніми кишеньками для мініатюрних плоских мікровібраторів, пише газета «Улица Заречная». Ці мікровібратори працюють синхронно з диханням користувача за допомогою спеціального маленького зовнішнього пристрою.
Незважаючи на уявну простоту «шкарпетки від безсоння» ефективно реалізують цілий комплекс сучасних психотехнік від безсонням. Безперечним плюсом розробки є те, що коли людина засинає, мікровібратори автоматично відключаються, що виключає можливі незручності.
Запропонована психотехнологія характеризується загальнодоступністю і дешевизною — розробка коштує близько п’яти доларів. (З сайту ТСН.ua)
У народі 13 жовтня вшановували Григорія і підмічали: якщо день холодний, то зима до нас не поспішатиме
13 Жовтня 2014 08:52
Джерело:
Рідна країна світоглядний портал


- 15 Липня
- 18:02 Літак Ан-124 «Руслан» «Авіаліній Антонова» перелетів з Києва до Лейпцига та пройде сертифікаційне випробування
- 11:22 Справедливість перемогла: ЄСПЛ визнав незаконним позбавлення мандата Миколи Томенка
- 10:55 10 апаратів Easy Pulse для реанімації — допомога військовим медикам від Валерія Дубіля, Віти Присяжнюк, фонду «Надія» та компанії «Епіцентр»
- 09:27 15 липня: це цікаво знати
- 14 Липня
- 17:55 Що робити, якщо під час перевірки не працює “Резерв+” — порада від Міноборони
- 14:31 Хто стоїть за атракціонами Києва — розслідування викрило слід РФ
- 12:22 Країни Південно-Східної Європи підтримали вступ України до ЄС та НАТО
- 09:35 14 липня: це цікаво знати
- 11 Липня
- 17:29 Кияни здобули перше місце у командному заліку на чемпіонаті України з бойових мистецтв ІСО
- 14:23 Фігурантку корупційного скандалу призначили послом у Швеції
- 11:44 Микола Томенко: Москва хоче війни
- 09:21 11 липня: це цікаво знати
- 10 Липня
- 17:51 Посадовець КМДА віддав за генератори кілька «зайвих» мільйонів
- 14:30 США відновили постачання зброї Україні
- 10:17 БФ молодіжної ініціативи «Надія», Валерій Дубіль та Віта Присяжнюк передали понад 800 одиниць техніки для Сил оборони України