У столиці планують створити Центр контролю за роботою автотранспорту

30 Жовтня 2014 10:21
kiev-ukr.segodnya.ua

kiev-ukr.segodnya.ua

Столична влада проведе конкурс із залучення інвестора до реалізації інвестиційного проекту “Створення єдиного диспетчерського центру контролю за роботою автотранспорту та збору інформації”.

Відповідне розпорядження про проведення інвестконкурсу підписав мер Києва Віталій Кличко, повідомляє сайт мерії.

За словами радника голови КМДА Олександра Кави, створення Єдиного диспетчерського центру дозволить провадити якісну транспорту логістику, оптимізувати роботу транспорту, ефективно використовувати наявний автопарк.

А також підвищить виробничу дисципліну водіїв і диспетчерів, скоротить вплив людського фактору на процес організації та контролю роботи транспорту тощо.

Кава нагадав, що ще у 2007 році були спроби реалізувати кілька проектів для підвищення пропускної здатності вулично-дорожньої мережі та зменшення кількості заторів у місті.

Зокрема, це будівництво II черги автоматизованої системи керування дорожнім рухом (АСКДР), створення автоматизованої системи управління транспортом (АСУТ) та будівництво автоматизованої інформаційної системи керування дорожнім рухом (електронні табло, керовані дорожні знаки, детектори транспорту та метеонагляд).

У рамках цих проектів передбачалася взаємодія АСКДР із окремою системою диспетчерського управління громадським транспортом для того, щоб надавати йому пріоритетний проїзд на перехрестях столиці.

Однак поставленої мети досягнуто не було, а зазначені системи виконують різні завдання та використовують різні алгоритми.

Тож нині, аби поліпшити якість обслуговування і безпеку пасажирів громадського транспорту, координувати роботу дорожніх служб, контролювати завантаженість доріг міста, прийнято рішення провести інвестконкурс і залучити інвестиційні кошти для створення Єдиного диспетчерського центру.

Замовником реалізації проекту визначено комунальну службу перевезень, а замовником передінвестиційних робіт стало КП “Київське інвестиційне агентство”.