Входи в столичне метро очистили від кіосків

15 Жовтня 2014 16:00

kiev-ukr.segodnya.ua

kiev-ukr.segodnya.ua

У той же час біля станцій підземки залишилися схожі на МАФи об’єкти
Комунальне підприємство “Київблагоустрій” спільно з райдержадміністраціями столиці повністю демонтувало тимчасові споруди, розташовані в радіусі 20 метрів від входів / виходів станцій метрополітену.
“Хвилю” демонтажів провели за дорученням Київського міського голови і після проведення Департаментом міського благоустрою та збереження природного середовища відповідних організаційно-попереджувальних заходів.
У той же час, сьогодні залишилося кілька проблемних питань, пов’язаних з розміщенням у 20-метровій зоні біля станцій метро схожих на кіоски об’єктів, які формально не підпадають під статус “тимчасова споруда”.
Йдеться про встановлені в двадцятиметровій зоні транспортні засобі, зокрема, автомагазини, автокав’ярні і автопричіпи, де також здійснюється торговельна діяльність.
Формально ці транспортні засоби не відносяться до категорії “тимчасові споруди”, внаслідок чого і не підпадають під розгляд правомірності розміщення та подальшого демонтажу, як це відбувається з кіосками.
Тим не менш, Департаментом міського благоустрою та збереження природного середовища вживаються заходи з переміщення різних засобів пересувної торгівлі за межі 20 метрів від входів / виходів станцій метрополітену.
Крім того, столичні райдержадміністрації замовляють і встановлюють спеціальні тротуарні пристрої, що виключають мимовільний заїзд зазначених вище транспортних засобів безпосередньо в пішохідну зону навколо станцій метро.
Ще одна група кіосків, які формально не підпадають під категорію “тимчасові споруди”, зареєстровані у Державному реєстрі прав на нерухоме майно. Тобто їх власники мають право власності на нежитлові будівлі, що робить неможливим їх демонтаж.
Подібні малі споруди можна побачити в 20-метровій зоні навколо входів / виходів станцій метрополітену “Либідська”, “Виставковий центр”, “Золоті ворота”, “Позняки”, “Чернігівська”, “Святошино” і “Дарниця”.
Фахівці з благоустрою встановили, що вказані споруди розміщені без належним чином оформленої дозвільної документації, зокрема, без права власності на земельну ділянку. Що, власне, викликає сумніви з приводу законності реєстрації згаданих тимчасових споруд, як об’єкта нерухомості.
Подібні сумніви є і щодо тимчасових споруд біля станції метрополітену “Політехнічний інститут” та “Університет”. Їх заборонено демонтувати за постановами судів. Тому, поки Департамент міського благоустрою та збереження природного середовища оспорює ці рішення в судовому порядку.
Також з ініціативи столичного Департаменту з благоустрою біля всіх станцій метрополітену нанесена жовта лінія, що позначає наземні кордони споруд транспорту та метрополітену.
Така наземна маркування здійснена на підставі Державних будівельних норм та відповідно до наказу Міністерства інфраструктури України “Про затвердження Правил пожежної безпеки в метрополітенах” (№ 335 від 20.06.2012). Суть наведених вимог – заборона розміщення в межах транспортних споруд об’єктів комерційного, торговельного та соціально-побутового призначення.
На сьогодні при всіх райдержадміністраціях у столиці створені спеціальні мобільні групи фахівців з контролю за благоустроєм, які за сприяння столичної Державтоінспекції та міського Управління внутрішніх справ контролюють не тільки прилеглі до станцій метрополітену території, але і зупинки громадського транспорту, пішохідні підземні переходи.
Мета цього моніторингу – недопущення самовільного встановлення тимчасових споруд та ліквідація вогнищ стихійної торгівлі.