Як охоронятимуть вибори в Києві

25 Жовтня 2014 09:43
vybory.nadroti.net

vybory.nadroti.net

Стежити за порядком будуть 5590 правоохоронців

З метою забезпечення належного правопорядку в столиці в день виборів на дільницях, ЦВК та ОВК буде задіяно 5590 правоохоронців. Крім того, на територіях, прилеглих до виборчих дільниць, будуть залучатися близько 500 членів Київського міського громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону. Про це повідомив начальник київської міліції Олександр Терещук.

Він підкреслив, що для координації дій нарядів міліції з охорони правопорядку, моніторингу оперативної обстановки в Києві розгорнуто роботу оперативного штабу Головного столичного управління міліції та відповідних штабів у районних управліннях.

“До відкриття виборчих дільниць, безпосередньо в день голосування, правоохоронці проведуть ретельне обстеження приміщень виборчих дільниць та прилеглої до них території. Метою таких заходів є перевірка на наявність вибухонебезпечних і підозрілих предметів. Крім того, спільно з головою комісії буде перевірятися наявність майна та цілісність опечатаних приміщень і сейфів, де зберігається виборча документація”, – зазначив глава столичної міліції.

Терещук також підкреслив, що правоохоронці в якому разі не будуть втручатися в хід виборчого процесу. “При виконанні службових обов’язків по охороні громадського порядку під час виборів працівники міліції повинні строго дотримуватися вимог ч. 3 ст. 3 Закону України “Про міліцію” про незалежність від впливу будь-яких політичних партій, громадських об’єднань. Працівникам органів внутрішніх справ забороняється виконувати будь-які доручення членів виборчої комісії, які не пов’язані із забезпеченням охорони громадського порядку, давати консультації та поширювати свої погляди щодо кандидатів, надавати будь-яку допомогу виборцям у заповненні бюлетенів, відволікатися та самовільно покидати місце несення служби на виборчій дільниці”, – підкреслив начальник ГУМВС України в Києві.

Керівництво київської міліції звертається до киян та гостей столиці з проханням дотримуватися вимог виборчого законодавства, не здійснювати дій, що межують з адміністративною або кримінальною відповідальністю та сприяти органам внутрішніх справ у забезпеченні охорони громадського порядку.

Нагадаємо, згідно з постановою ЦВК, на території Києва утворено 13 окружних виборчих комісій і 1088 ділянок виборчих комісій, з яких: 1014 – звичайних та 74 – спеціальних, розташованих по 669 адресами.

Приміщення окружних виборчих комісій і дільничних виборчих комісій, куди вже завезені виборчі бюлетені, взято працівниками міліції під охорону в цілодобовому режимі. Основними завданнями нарядів міліції на виборчих дільницях є забезпечення схоронності виборчої документації під час перевезення на виборчі дільниці, їх надійна охорона в місцях зберігання та недопущення порушень правопорядку під час проведення виборів.

Джерело: Сегодня.ua