З недобудованого корпусу онкогематології “Охматдиту” розкрадають матеріали

29 Жовтня 2014 15:57
unian.ua

unian.ua

Журналісти програми “Гроші” отримали повідомлення, що невідомі розбирають дитячу лікарню “Охматдит”. Вони вивозять матеріали з недобудованого корпусу онкогематології, зведення якого чекають тисячі хворих дітей.

Цей корпус – найбільше медичне будівництво України, яке розпочали у 2011-му році. А вже у 2013-му надсучасний медичний центр повинен був відчинити двері для онкохворих дітей. Проте у травні цього року стало відомо, що будівництво нового корпусу дитячої лікарні зупинено.

Нещодавно кияни зняли на відео нібито крадіжку. Дійсно, це двір нового корпусу Охматдиту і якісь люди виносять з лікарні будівельні матеріали. Чоловіки не називають свої імена та не кажуть, куди збираються вивозити електроматеріали. Ці люди стверджують – вони будівельники. У медичному корпусі монтували електрообладання. Але відтоді, як будівництво заморозили, їм перестали платити зарплату. І вони вирішили забрати те, за що їм не заплатили.

Будівельники показали журналістам, як виглядає недобудова зсередини. В одній із кімнат лежать великі прилади. Не дивно – адже половина з мільярда дев’ятисот мільйонів гривень, що планували витратити на лікарню, це вартість обладнання, яке вже почали завозити і кинули.

“Це не оплатили. В тому й справа. Подивіться зверху – це наше. І це треба зняти, бо це гроші. Це все будемо вивозити. Це наші гроші”, – каже один із будівельників.

Електромонтажники тихо лаються, розглядаючи свою техніку. Частина обладнання вже постраждала від води і не буде працювати. Вони хочуть вивезти і повернути виробникам те, що вціліло та не згнило, адже у будівлі тече дах. Вся електрика, яка залишиться у корпусі, може не дожити до весни. Цей унікальний об’єкт може залишитися на зиму навіть без консервації та просто догнити.

Журналісти не змогли зв’язатися з директором фірми Укрмедпроектбуд, яке є генеральним замовником будівництва. У МОЗі ж повідомили, що даний об’єкт немає ніякого відношення до відомства. Крім того, у Мінрегіонбуді кажуть, що вони не виступають замовником цього будівництва та через них не здійснюється його фінансування. Отже, в цього довгобуду, який потроху розбирають через борги, взагалі нема господаря.

За матеріалами  ТСН.ua

Джерело: Моє місто