Будівля столичної Консерваторії руйнується на очах: на ремонт немає грошей

12 листопадаа 2014 12:00

ukr.segodnya.ua

ukr.segodnya.ua

Будівля, яка пережила пожежу на Майдані тріщить по швах
Одна з візитних карток столиці, будівля “консерви”, або столичної консерваторії на Майдані Незалежності (Національної музичної академії України ім. П Чайковського. – Авт.), розвалюється на очах – зі стін, шматками по півметра, відвалюється штукатурка, і крізь неї проглядаються темні “шрами” від задимлення, від якого постраждала будівля під час лютневого пожежі на Майдані. В жалюгідному стані знаходиться оперна студія (колонада, яка виходить на Майдан. – Авт.). Плити біля центрального входу провалюються, і неозброєним поглядом видно, що несуча колона почала “підвисати” в повітрі.

ПРОБИТІ КУЛЯМИ. “В колонаді – дерев’яні перекриття. Вони могли згоріти під час пожежі – власне, як і вся будівля, адже ми знайшли 2 бочки бензину в аудиторіях, 10 ящиків “коктейлів Молотова” і багато мішків, наповнених битим камінням. А після революційних подій нам залишилися “в спадок” пробите кулями скло і вибиті двері та вікна, які біля оперної студії ще не залатали. Також пошкоджена кімната, де знаходиться урядовий спецзв’язок. Не кажучи вже про майнові втрати: комп’ютери, сотні столів і лавок, які активісти витягли на Майдан. У будівлі з’явилося багато тріщин, а колони і зовсім в “підвішеному стані”, – розповідає “Сегодня” ректор Національної музичної академії України ім. П. Чайковського, Володимир Рожок.

Співробітники ДСНС, які провели обстеження будівлі, зробили висновок, що вона потребує капремонту. Але на це грошей поки немає. Керівництво академії же заявляє, що цього року їм грошей з держскарбниці не виділяли, тому все доводиться робити за свої кошти. “Перед днем Незалежності міськвлада трохи допомогли, а одна з німецьких компаній надала фарбу – таким чином зовні ми привели будівлю в нормальний вигляд. Все почистили і провели дезінфекцію”, – каже Рожок.

РЕМОНТ. Консерваторія потребувала ремонту і до пожежі – для цього навіть її планували закрити на півроку. Вартість ремонту тоді оцінювали в 400 млн грн (у цю суму входив і ремонт 15-поверхового гуртожитку академії на Оболоні. – Авт.). Планували замінити вікна, двері і стару електропроводку. “Щоб залатати всі критичні місця, нам зараз потрібно 25-30 млн грн”, – каже ректор.

Міськвлада допомогти не може. “З міськбюджету ми виділити кошти не можемо: будівля на балансі у держави. Але будемо залучати меценатів”, – обіцяє заступник голови КМДА Ганна Старостенко. Як повідомили нам в Мінкульті, на фінансування консерваторії навряд чи будуть виділятися гроші, адже грошей на це в країні не вистачає.
Експерти: “просідає ґрунт”

За оцінками експертів, щоб зробити тільки технічне обґрунтування для капремонту будівлі консерваторії потрібно як мінімум, 8 млн грн. “Будівля постраждала після лютневих пожеж на Майдані. Істотно пошкоджена гідроізоляція. І поки не вирішать цю проблему, поспішати зі зміцненням його верхніх конструкцій не варто”, – розповів “Сегодня” реставратор Євген Коротченко.

“Такі об’єкти потрібно ремонтувати першочергово, і тримати їх стан на контролі – адже неподалік від консерваторії була водойма. Під час забудови кварталу її засипали, але роботи провели не зовсім якісно, тому не виключено, що поява тріщин на будинку – результат просідання ґрунту”, – каже “Сегодня” віце-президент “Національного союзу архітекторів України” Георгій Духовичний.

Нагадаємо: Національна музична академія ім. П. І. Чайковського, неофіційно – Київська консерваторія, була заснована в 1913 році. Старовинна будівля на розі Хрещатика і Городецького була споруджена в 90-х рр. XIX століття (колишній готель “Континенталь”). На жаль, під час Другої світової війни вона була зруйнована, тому під час реконструкції Хрещатика (1955-1958 рр.) Консерваторію перебудували, додавши концертний зал за проектом архітекторів Катка і Червоного.