Виведення радянських військ із Чехословаччини
Виставка чеського фотографа Дани Киндрової приурочена виведенню радянських військ із Чехословаччини, у рамках відзначення 25-тої річниці Оксамитової революції.
Ця подія є однією з найвизначніших подій в новітній історії Чехословаччини.
Чехи і словаки сприймають виведення військ перш за все як момент нового набуття свободи і відновлення державного суверенітету.
На виставці будуть представлені чорно-білі та кольорові фотографії, зроблені протягом 1990-1991 років.
Виставка працюватиме до 18 грудня з 10:00 до 17:00.
Адреса: Національний заповідник “Софія Київська”, Будинок митрополита, вул. Володимирська, 24.
Скарби баронів де Шодуар
Європейське мистецтво XVI – XIX століть з колекції Житомирського обласного краєзнавчого музею.
До складу виставки увійшли твори європейських живописців та скульпторів XVI – XIX століть зі світовими іменами. Італійське мистецтво доби Ренесансу та бароко представлено, зокрема, картинами Аннібале Карраччі, Бернардо Строцці, Матіаса Стомера та Луки Джордано. Окрасою експозиції є твори знаменитих портретистів: Йоганна Батіста Лампі ІІ, Якоба-Фердінанда Фута, П’єра Міньяра та Александера Росліна, а також поетичні пейзажі та вишукані натюрморти живописців Голландії та Фландрії – Александера Коземанса, Людолфа Бакхейзена, Віллема ван де Вельде.
Виставка триватиме до 30 листопада.
Музей працює з 10:30 до 17:30, окрім понеділка та вівторка.
Адреса: Музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, вул. Терещенківська, 15-17.
IX ART-KYIV Contemporary 2014 – Форум сучасного мистецтва.
Ця подія презентує понад 40 нових проектів від провідних сучасних українських митців, кураторів, арт-інституцій.
Одним із хедлайнерів цьогорічного форуму є відомий іспанський художник, музикант, композитор, диригент, живописець Хосе-Марія Кано.
ART-KYIV Contemporary 2014 представляє проекти, що резонують із викликами часу. Вони готувалися як самодостатні, цілісні та розгорнуті експозиції, з великою медійною градацією. Окрім традиційного живопису та графіки, експонуються фото та мультимедійні проекти, що створять об’єктивну та актуальну картину сучасної візуальної практики з широким регістром – від концептуалізму до наїву.
У рамках ART-KYIV також відбудеться низка мистецьких лекцій та дискусій.
25 листопада 18:00 – розмова з Ольгою Балашовою на тему: “Мистецтво програмування реальності. Чому спецслужби навчилися у художників”.
Ольга Балашова, кандидат філософських наук, викладач Національної Академії мистецтв та архітектури, незалежний куратор.
Блок “Сучасна фотографія: теорія, практика, сприйтяття”
Куратор: Олександра Набієва
26 листопада 19:00 – презентація нового номера журналу “5.6”, виданого у співпраці з об’єднанням Українська Фотографічна Альтернатива (УФА).
Тема номера “Особисте/Політичне”
Журнал про фотографії “5.6” – некомерційне спеціалізоване видання, засноване в 2010 році Школою Фотографії Віктора Марущенка. Єдине друковане видання в Україні, яке висвітлює й аналізує процеси, що відбуваються в сучасній фотографії.
27 листопада 18:30 – лекція “Як сприймати сучасну фотографію”
Олександр Ляпін, головний редактор онлайн-журналу про фотографію Foto.ua, куратор об’єднання Українська Фотографічна Альтернатива (УФА), критик.
28 листопада 18:30 – лекція “Репортажна фотографія: трансформація”
Віктор Марущенко, український фотограф, учасник бієнале у Венеції (2001) і Сан-Паулу (2004). Засновник Школи Фотографії Віктора Марущенка, засновник журналу про фотографію “5.6”.
29 листопада 15:00 – лекція “Πλήρωμα (plḗrōma) фотографії”
Олександр Івашина, культуролог, викладач НаУКМА.
30 листопада 15:00 – лекція “Фотографія без фотографії”
Олена Петровська, філософ, культуролог, антрополог. Старший науковий співробітник Інституту філософії РАН (сектор аналітичної антропології), доцент Інституту Російська антропологічна школа, Кандидат філософських наук. Головний редактор журналу “Синій диван”.
Автор книг “Непроявлене. Нариси з філософії”,”антіфотографія”. Лауреат премії Андрія Білого за книгу “Теорія образу” (номінація “Гуманітарні дослідження”).
30 листопада 17.30 – дискусія на тему “Фотографія без фотографії”.
Учасники: Олена Петровська, Олександр Івашина, Віктор Марущенко. Модератор: Олександра Набієва.
Години роботи – з 11:00 до 20:00.
Адреса: Мистецький Арсенал, вул. Лаврська, 12.
“Генеза”
Виставка білоруського художника Олександра Некрашевича, в рамках якої представлена серія олійних полотен.
Назву “Γένεσις” перша книга П’ятикнижжя (Тори), Старого Заповіту і всієї Біблії отримала у ІІІ-ІІ століттях до н. е. при перекладі П’ятикнижжя на давньогрецьку (українська назва – “Книга Буття”). Генеза в науці – опис походження, виникнення, становлення, розвитку, метаморфози об’єктів.
Живописні образи будуються на поєднанні зображень тварин і людей, на перетині “кодів”, у даному разі не генетичних, а візуальних, смислових тощо.
Виставка триватиме до 6 грудня.
Адреса: Щербенко Арт Центр, вул. Михайлівська, 22в.
“Повертайся живим”
Це спільний мистецький проект театру з дуетом “ТЕЛЬНЮК: СЕСТРИ” на вірші Тараса Шевченка, Лесі Українки, Станіслава Тельнюка, Оксани Забужко на музику Лесі Тельнюк.
В основі сюжету “Повертайся живим” історія життя Героя нашого часу – юнака, який пройшов шлях подій Революції Гідності.
Втілити у життя ідею та перетворити її у симфонічно-театральне дійство з чіткою сюжетною лінією взявся режисер театру Дмитро Тодорюк.
Диригент театру Олексій Баженов оркестрував музику Лесі Тельнюк для виконання симфонічним оркестром. Особливої неповторності містерії сучасності надає поєднання вокалу сестер Тельнюк із оркестровим та хоровим звучанням і пластикою артистів балету.
Містерію покажуть у Театрі опери та балету для дітей та юнацтва (вул. Межигірська, 2), 29 листопада о 19:00.
Вартість: 80-150 грн.
Три драми на дев’ять персон
27 листопада в кінотеатрі “Київ” в прокаті з’явиться картина “Третя персона”.
Фільм складається з трьох історій кохання. Сюжет розгортається в трьох різних містах світу – Нью-Йорк, Париж і Рим.
Герой однієї історії не може довірити дружині сина. Герой іншої – відчуває кохання тільки через призму персонажів власних книг, через що руйнується його родина. Чоловік третьої історії – бізнесмен, який, переїхавши в Італію, зустрів чарівну жінку. Кожен з чоловіків у цьому фільмі стоїть перед перешкодою, яка віддаляє від них момент справжнього щастя.
В головних ролях Ліам Нісон (“Список Шиндлера”), Міла Куніс (“Чорний лебідь”), Едріан Броуді (“Піаніст”) та інші.
Режисер Пол Хаггіс.
Підготувала Крістіна Голомах