Основними причинами “захмарних” рахунків мешканцям, які не мають лічильників, є некоректний облік води у квартирах з лічильниками та крадіжки води власниками нежитлових приміщень.
Ще однією причиною є проживання у квартирі без лічильника значної більшої кількості людей, ніж зареєстровано, повідомляє сайт “Київводканалу”.
У компанії зауважили, що нормативи споживання наразі скасовані, а змінами до порядку надання субсидій населенню були затверджені виключно соціальні норми споживання послуг, згідно з якими з 1 жовтня нараховують субсидії.
Інфографіка водоканалу |
Також у “Київводоканалі” наголосили, що усі близько 12 тисяч лічильників, які знаходяться на балансі водоканалу, вчасно проходять технічне обслуговування та повірку.
“Усі будинки, в яких виявлені випадки спірних нарахування та зареєстровані скарги від мешканців, “Київводоканал” візьме під особистий контроль та ініціюватиме комплексну перевірку квартирних лічильників: правильність показів, своєчасність повірки, технічний стан”, – наголосили у водоканалі.
“Жителі, які не мають лічильників, повинні розуміти, що їм доводиться сплачувати за сусіда, який, наприклад, просто свідомо занижує показники водоміра або ж може застосовувати шахрайські методи – такі як встановлення магніту”, – зазначив директор розрахункового департаменту Станіслав Каплуненко.
Інфографіка водоканалу |
“Київводоканал” наголосив, що квартирний лічильник води необхідно повіряти кожні три-чотири роки з дня його встановлення, але не більше трьох разів, тому що термін експлуатації водоміра становить від 10 до 12 років.
Ця послуга є платною, бо, за словами голови комісії Київради з питань ЖКГ Олександра Клюса, у тарифі на холодну воду не передбачені кошти на повірку.
Як повірити лічильник і скільки це коштує?
Щоб повірити квартирний лічильник мешканцю необхідно звернутися до ЖЕКу з проханням належним чином демонтувати водомір – розмістивши на його місце вставку, повідомили у водоканалі.
Демонтований лічильник можна самостійно віднести на повірку до Розрахункового департаменту, вул. Електротехнічна, 16, к. 104, де працівники виробничого відділу в порядку “живої черги” приймають лічильники на повірку.
З собою необхідно мати водомір та його технічний паспорт. Після здачі лічильника на повірку споживачу виписують квитанцію на оплату послуг з повірки.
Як повідомляє сайт “Укрметртестстандарт”, повірка одного лічильника коштує 43 гривні 20 копійок.
Якщо несправність або непридатність до повірки лічильника помітна одразу, прилад не приймають.
“Слід зауважити, що роботи з повірки лічильника сплачуються у будь-якому випадку, навіть якщо результати повірки показали непридатність до подальшої експлуатації. Саме тому лічильники, яким понад 10 років радимо одразу замінити на нові, не витрачаючи кошти на повірку”, – наголосили у водоканалі.
Повірка лічильника вдома – без демонтажу водоміра – коштує 120 гривень за один прилад.
Як повідомили у ТОВ “Центр вимірювань”, що збирає дані на повірку лічильника у квартирі мешканців і без демонтажу приладу, для замовлення послуги, потрібно залишити заявку.
Заявку розглянуть, і упродовж 2-3 тижнів до квартири прийде майстер, який за допомогою спеціального приладу зніме дані лічильників на повірку. Процедура займає близько 10-15 хв для одного лічильнка. Дані він передасть до “Укрметртестстандарту”, де їх простежують і винесуть вердикт. Результат мешканець отримає рекомендованим листом за 3-4 тижні.
У випадку, якщо лічильник несправний, його доведеться замінити. Як розповіли у ТОВ “Центр вимірювань”, новий водомір коштує від 200 гривень.
Як пояснили “Українській правді. Київ” в одному за столичних ЖЕКів, повірку лічильника необхідно робити навіть тоді, коли мешканець відразу хоче замінити старий лічильник на новий.
“Вам треба написати заяву в ЖЕК. Тоді провести повірку старого лічильника. Тоді можете встановити новий”, – пояснила диспетчер ЖРЕО 403.
На запитання, чи не можна просто встановити новий лічильник без повірки, диспетчер відповіла: “Не можна! Бо, може, ви воду накручували, тому повіряти не хочете”.
Як відомо, у вересневих платіжках на компослуги киянам нарахували по 22 кубічні метри холодної води на кожну зареєстровану у квартирі особу.
З 1 липня у Києві гаряча вода подорожчала більш ніж на 70%, а холодна – на 130%. Також з 1 липня зросла вартість теплопостачання Києва і квартплата (на 90%).
Спеціалізовані організації, які мають право здійснювати повірку лічильників у місті Києві: ДП “Укрметртестстандарт” – 331-39-76; ТОВ “Епбра” – 360-37-44; ТОВ ВКП “УкрСервісМонтаж” – 413-95-56, 413-97-60.
Вимірювання під час повірки лічильників води без їх демонтажу безпосередньо у квартирах здійснюють підприємства, які співпрацюють з ДП “Укрметртестстандарт”, зокрема: ТОВ “Водоканал-сервіс” – (044) 277-21-78, КП “Дирекція з управління та обслуговування житлового фонду” (лише Деснянський район) – (067) 249-89-00, (044) 225-10-07 та ТОВ “Центр вимірювань” – (044) 221-02-09, (095) 257-02-55, (063) 073-05-02.