Щербенко Арт Центр презентує виставку білоруського художника

14 листопадаа 2014 08:19

shcherbenkoartcentre.com

shcherbenkoartcentre.com

14 листопада о 19:00 у просторі Щербенко Арт Центру (вул. Михайлівська, 22в) за підтримки Seven Stars Art Gallery відкриється виставка білоруського художника Олександра Некрашевича “Генеза”, в рамках якої буде представлена серія олійних полотен.
Назву “Γένεσις” перша книга П’ятикнижжя (Тори), Старого Заповіту і всієї Біблії отримала у ІІІ-ІІ століттях до н. е. при перекладі П’ятикнижжя на давньогрецьку (українська назва – “Книга Буття”). Генеза в науці – опис походження, виникнення, становлення, розвитку, метаморфози об’єктів.
Поєднуючи такі різні підходи до визначення поняття “генеза”, автор стикається з рядом питань, відповіді на які можна знайти в його творчості: “Уже в слові “генеза” закладено зіткнення двох тем – науки та релігії. На протиріччі цих тем і вибудовується проект. Згідно з біблійним потрактуванням, людина створена за образом і подобою Божою. Але вчені-генетики кажуть, що людина на 40% – черв’як, на 60% – муха, на 80% – миша, на 95% – свиня, на 98% – шимпанзе; кров шимпанзе і людини ідентична; за складом білка, ми є найближчими родичами крокодилів і т. д. Виходить, що якщо ми створені за образом і подобою Бога, то наші боги – це тварини? Чи тварини теж створені за образом і подобою Божою? Тоді наш Бог стає не антропоморфним, а антропозооморфним, із безліччю облич та образів? Можливо, первісні народи з культом тварин, тотемізмом, зооморфізмом і подібним були ближчими до розуміння істини? Таким чином, ми відходимо від єдинобожжя і повертаємося до архаїки, до язичництва.
Живописні образи будуються на поєднанні зображень тварин і людей, на перетині “кодів”, у даному разі не генетичних, а візуальних, смислових і т. п.”
Вхід вільний.