Скандал в київському Будинку Профспілок: на даху побудували новий поверх, а прокуратура заявляє, що роботи – поза законом

5 листопадаа 2014 12:50
kiev-ukr.segodnya.ua

kiev-ukr.segodnya.ua

На відновлення згорілої на Майдані будівлі збирають гроші

У Будинку профспілок, який згорів в лютому цього року під час протистоянь на Майдані, розпочався ремонт. Роботи ведуться на другому і третьому поверхах будівлі. А ось незаконна надбудова на даху установи , яка з’явилася в жовтні, як і раніше, залишається.

КАПРЕМОНТ. Будівельники говорити відмовилися, посилаючись на заборону керівництва, хоча відзначили, що “проводиться реконструкція будівлі”. Глава Київських профспілок також утримався від коментаря щодо ремонту та про подальшу долю надбудови: “Я не думаю, що людям це цікаво”, – сказав нам Валентин Мельник.

snik5486_1__

Будівництво. Над реконструкцією Будинку профспілок трудиться близько 5-7 осіб. Фото: С. Ніколаєв

Міська влада запевняє, що представники Будинку профспілок, яким належить будинок, перед початком ремонту не зверталися до профільного департаменту за дозволами. “Власники будівлі проігнорували рекомендації департаменту щодо необхідності проведення повноцінної експертизи несучих конструкцій будівлі. Таку експертизу повинна проводити організація, у якої є ліцензії і, що важливо, досвід проведення таких експертиз. Але, як відомо, в будівлі вже давно ведеться ремнот. А надбудова на даху – чистої води самобуд”, – розповів “Сегодня” головний архітектор Києва Сергій Целовальник.

Втім, на офіційному сайті Київської профспілки з’явилася інформація, де підтверджується не тільки початок ремонту будівлі, а й згадується про перепланування, яка нібито робиться відповідно до буднорм.

“Офіційно заявляємо, будинок міськпрофсоюзу буде відновлений… Нами були надані всі необхідні документи, оформлена відповідна декларація. Розпочато роботи з перепланування приміщень, реконструкції ліфтового обладнання, відновлення мереж, посилення перекриття верхнього поверху. Ситуація з оформленням дозвільної документації дещо ускладнюється у зв’язку із змінами містобудівного законодавства, які відбуваються протягом останніх років, однак ми сподіваємося, що за умови взаєморозуміння і співпраці з держорганами ці складнощі будуть подолані”, – сказано в заяві.

snik5494_1__

Надбудова. Додаткові споруди. Вид із двору. Фото: С. Ніколаєв

До речі, для відновлення будівлі навіть створено спецфонд, куди всі охочі можуть перерахувати благодійні внески. Як стало відомо “Сегодня”, співробітники міської профспілки планують до кінця року заселитися в будівлю.

ПРОКУРАТУРА. В прокуратурі ремонт вважають не зовсім законним. “Нами було внесено подання до столичної інспекцію ДАБК з вимогою скасувати декларацію про початок будівельних робіт по реконструкції будівлі, оскільки реконструкція не передбачала зміну зовнішніх кордонів приміщення, а було видно, що конфігурація будівлі змінена. І так як були порушені будівельні норми, ДАБК скасував декларацію. Зараз проводиться перевірка, після якої встановлять, які саме норми були порушені, і визначать розмір штрафу”, – розповіли в столичній прокуратурі.

Джерело: Сегодня.ua