У Києві запрошують на «Арт-Вояж»

9 листопадаа 2014 16:00

day.kiev.ua

day.kiev.ua

7 листопада у Музеї сучасного мистецтва України відкрилася масштабна виставка українських художників.

Проект «Арт-Вояж» створили 2010 року і одразу представили у Тбілісі, у Національному музеї Грузії. У Києві оновлену експозицію показали вперше. Загалом, на виставці зібрано 100 робіт від 100 митців з Одеси, Харкова, Криму, Закарпаття, Львова тощо.

«Ці художники представляють Україну не тільки у рідній країні, а і за кордоном, – підкреслила мистецтвознавець Музею сучасного мистецтва України Ірина Алєксєєва. – Є роботи знакових майстрів, наприклад, картина «Хліб моєї матері» Віктора Гонтарова, представника харківської школи. По-своєму цікаві одесити, нонконформісти за духом. Основа експозиції зберігається, але вона доповнюється новими авторами і роботами».

На виставці показані картини таких знаних українських митців, як Адальберт Ерделі, Олекса Новаківський, Олександр Ройтбурд. Також, представлені творчі династії, наприклад, є картини Віктора та Олени Рижих. Показані і молоді українські художники – зокрема, Артем Волокітін. Крім живопису, є скульптура – так, в експозиції є робота Михайла Дзиндри. «По суті, сьогодні це – єдиний музей сучасного українського мистецтва у країні. І за світовими мірками тут підтримується високий рівень», – переконаний художник Віктор Рижих.

Митцю Петру Лебединцю на виставці сподобалися роботи майстрів з Києва, Львова і Закарпаття. Сам художник представив на проекті «Арт-Вояж» картину «Ранок», композиція якої побудована на грі кольорів у хмарах, воді і на жіночому тілі. Петро Лебединець ділиться враженнями: «На виставці багато справжніх музейних робіт. Спільна риса картин – якість. І ще, ім’я художника. Тут об’єднано безліч напрямів, від реалізму до формалізму. Організатори хотіли представити знакових українських митців, і у них це вийшло».

Роботи на проекті «Арт-Вояж» дуже різні за стилем і часом створення. Втім, на думку мистецтвознавця Олесі Авраменко, картини добре контактують між собою. «Колекція музею збиралася багато років і значно більша за обсягами. Експерти ретельно працювали, аби відібрати найбільш виразні роботи і сполучити їх. Треба мати сміливість, аби поєднати Цаголова з Бернадським, як зробили тут. Проте, експозиція проекту зроблена з великим смаком».

Посол Грузії в Україні Міхеїл Уклеба зазначив, що у Тбілісі виставка «Арт-Вояж» пройшла із великим успіхом. «Зараз думаємо, як у Грузії провести подібний проект ще раз, – зізнався Михеїл Уклеба. – Україна і Грузія сповідують схожі цінності, і це приємно. Наших митців єднає дух свободи».

Виставка «Арт-Вояж» триватиме у Музеї сучасного мистецтва України у Києві до 7 грудня.

Джерело: день Kiev.ua