У Києво-Печерській лаврі провели посвяту у кадети

15 листопадаа 2014 14:00

ukrtvoru.info

ukrtvoru.info

Шоста Церемонія прийняття «Урочистої клятви кадета» – посвята у кадети та вручення погон кадетським класам ліцею-інтернату №23 «Кадетський корпус» відбулася у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі – храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських (Трапезна церква). Про це інформує прес-служба Шевченківської РДА
Подія проходила в урочистій атмосфері з дотриманням усіх канонів подібних заходів. Дата та місце посвяти вибране не випадково – твердині православної віри, обителі благочестя, духовному центрі православного народу – Києво – Печерській Лаврі була надана велика честь проводити урочисту церемонію посвяти в кадети.
В урочистій церемонії посвяти в кадети та вручення погонів взяли участь представники Київської міської державної адміністрації, Служби зовнішньої розвідки України, співробітники управління по боротьбі з організованою злочинністю, батьки ліцеїстів та люди, які щоденною працею піклуються про освіту і дбають про її майбутнє. Голова Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Олег Гаряга також завітав на урочисту церемонію посвяти.
У вітальному зверненні Олег Гаряга привітав майбутніх захисників Вітчизни з напутніми словами та зазначив, що на них покладено велику відповідальність – служити рідній державі та народу. «Кадет – звучить гордо. Носити погони – це не тільки велика честь, але й велика відповідальність. Водночас, символічно, що саме в Дні урочистих святкувань Дня визволення України та міста Києва відбувається посвята в кадети вихованців ліцею – «Кадетський корпус». «Душу – Богу, серце – дамі, життя – Вітчизні, честь – нікому!», – це прислів’я має стати вашим життєвим кредо», – сказав очільник району.
Погони новоспеченим кадетам вручили старші наставники – ліцеїсти Київського військового ліцею ім. Івана Богуна. Кадет ліцею-інтернату № 23 зачитав урочисту клятву.
Святкування продовжилося на подвір’ї території Києво-Печерської Лаври, де кадети ліцею-інтернату №23 випустили в небо білих голубів миру та жовто-блакитні кульки.
Захід є особливо важливим, оскільки на ньому відбулись зустрічі сучасного покоління кадетів з відомими військовими і громадськими діячами, благодійниками.
На сьогодні ліцей – інтернат №23 «Кадетський корпус» з посиленою військово-фізичною підготовкою – це заклад нового типу, в якому навчається 600 вихованців. До речі, 1 вересня до ліцею – інтернату №23 на навчання прийняли хлопців-переселенців із зони АТО.
Нагадаємо, що найперший кадетський клас у ліцеї – інтернаті №23 було відкрито 1 вересня 2009 року за підтримки Головного управління освіти і науки Київської міської державної адміністрації та управління освіти Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації. Це стало початковим етапом відтворення кадетського виховання у м. Києві на засадах та традиціях Київського Володимирського кадетського корпусу.