У народі 19 листопада вшановували святого Павла і преподобного Варлаама

19 листопадаа 2014 09:59

4.bp.blogspot.com

4.bp.blogspot.com

«І малими ділами можна заслужити милість Божу»
Володимир Мономах
У народі 19 листопада вшановували святого Павла і преподобного Варлаама і вважали, що від цього часу мають замерзатати ріки. Звичайно, підмічали і погоду: «Якщо цього дня сніг, отже зима буде сніжна — сприятлива для озимини, а якщо безвітряна – до морозів».
За церковним календарем 19 листопада вшановують святого Павла, преподобного Варлаама, преподобного Луку, святого Германа, мучениць Текусу, Олександру, Палактію, Клавдію, Євфросинію, Афанасію та Мотрону.
Іменинники 19 листопада:
Клавдія, Олександра, Павло, Анастасія, Мотрона.
19 листопада народилися:
1875 — Катря Гриневичева, українська письменниця, громадська діячка. Автор збірки новел «Непоборні», повістей «Шоломи в сонці» та «Шестикрилець».
19 листопада відзначається:
День працівників гідрометеорологічної служби
День скловиробника
19 листопада — День пам’яті Петра Дорошенка:
1627– 1698 – визначний український державний, політичний та військовий діяч, гетьман України (1665 – 1676). Провів ряд важливих реформ, створив постійне 20-тисячне військо, встановив на українському кордоні нову митну лінію і почав карбувати власну монету. Стратегічною метою всієї внутрішньої і зовнішньої політики — було об’єднання під своєю владою Лівобережної і Правобережної України.
Події 19 листопада:
1916 — імператор Австро-Угорщини Франц Йосиф I надав автономію Східній Галичині.
1921 — декретом Ради Народних Комісарів УРСР був створений Укрмет – центральна метеорологічна служба республіки. Цей день відзначається, як День працівників гідрометеорологічної служби України.
1942 — почався контрнаступ радянських військ під Сталінградом, під час якого було оточено 22 німецькі, італійські та румунські дивізії (понад 330 тис. солдатів і офіцерів)
1989 — з цвинтаря концтабору біля с. Кучине Пермської області (Росія) на Байковому кладовищі м. Києва перепоховано тлінні рештки членів Української Гельсінкської групи: Василя Стуса, Юрія Литвина, Олекси Тихого.
1997 — почалася експедиція міжнародного екіпажу на борту американського космічного човна багаторазового використання «Колумбія», у якій разом із космонавтами з США та Японії брав участь перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк.
Чи знаєте ви, що:
Про Петра Дорошенка
Після зречення гетьманства Петро Дорошенко останні двадцять років свого довгого й бурхливого життя прожив у почесному засланні в Росії. Був В’ятським воєводою. Отримав від російського царя в маленькому містечку Яропольче (Волоколамський повіт, зараз це село Ярополець Волоколамського району Московської області (135 км від Москви) помістя, 1000 дворів і пенсію в 1000 карбованців. Там же він і помер 9 листопада 1698 року. Там же і був похований.
Був тричі одружений, мав двох дочок і трьох синів. Його правнучкою, по лінії останнього шлюбу з Агафією Єропкиною, була … дружина Олександра Пушкіна – Наталя Гончарова.
За клопотаннями російського поета, на могилі гетьмана відновили каплицю, побудовану відразу після його поховання і пізніше зруйновану. Цю другу каплицю було знищено більшовиками у роки Другої світової війни. Втретє каплицю було поновлено за кошти російських благодійних фондів та за допомогою регіональної громадської організації «Земляцтво», вихідців із Хмельницької області.