Як лікувати герпес і що слід про нього знати

28 листопадаа 2014 10:27
vestnikao.com.ua

vestnikao.com.ua

Вірус в людському організмі поводить себе дуже хитро й підступно

Медична статистика невблаганна: до 18 років 90 відсотків людей є носіями одного з видів герпесу.

Здоровий організм зазвичай знайомиться з цим вірусом повітряно-крапельним шляхом, якщо поряд знаходиться людина із загостренням хвороби, пише neboley.com.ua.

Велика ймовірність зараження герпесом при прямому контакті або через спільно використовувані предмети гігієни.

Герпес в основному зустрічається двох видів: простий, який проявляється у вигляді висипів на губах, і оперізуючий – у вигляді своєрідних бульбашок по ходу нервових волокон.

Вірус в людському організмі поводить себе дуже хитро й підступно – він проникає всередину клітини (нервової або клітин крові), і тому імунна система не в змозі з ним боротися. Вірус герпесу всередині клітин не тільки ховається від атаки імунної системи, але й активно розмножується, використовуючи ресурси, поживні елементи і компоненти здорової клітини. Відмінною його рисою є те, що він проникає всередину нервової клітини і може потім поширюватися по нервових волокнах всередині організму, вражаючи периферичну і центральну нервову систему.

Єдине, що в такому випадку імунітет може зробити, – це частково блокувати поширення вірусу всередині організму.

Справа в тому, що довгий час герпес може перебувати в “пасивному” стані в спинномозкових вузлах (нервових гангліях) і чекати, коли настане його час. Загострення герпетичної інфекції відбувається при ослабленні імунної системи – внаслідок переохолодження або іншої хвороби (грип, ангіна тощо).

Причини збоїв у природного захисту організму можуть бути різними, але захворювання протікає завжди за однією схемою: спочатку з’являється відчуття напруженості, “цокаючий” біль і легке свербіння. Потім виникають невелике почервоніння і припухлість, після цього стає видно червоні вузлики. І, нарешті, формуються бульбашки з прозорим вмістом.

Залежно від стану організму та адекватності лікування ураження тримаються від декількох днів до декількох тижнів. На закінчення бульбашки лопаються, засихають, з’являється жовто-коричнева кірочка, яка пізніше відпадає без сліду.

Зовні вірус герпесу проявляється у п’яти відсотків інфікованих людей, у всіх інших ця хвороба протікає безсимптомно. У більшості людей загострення герпесу відбувається в середньому 1-2 рази на рік. Якщо вони відбуваються частіше чотирьох разів на рік, тоді людині треба починати приймати додатковий заходів для контролю над вірусом.

Рекомендується звернутися до лікаря при таких варіантах висипань простого герпесу: займають великі ділянки шкіри, особливо якщо це відбувається близько до очей, нагноюються, переходять на слизову оболонку рота, супроводжуються сильною хворобливістю і підвищеною температурою.

Під час загострення герпесу треба максимально зменшити контакти хворої людини з оточуючими – це зведе до мінімуму ризик передачі інфекції. Хворому також рекомендується користуватися окремим рушником, кухлем, ложкою і т.п.

Лікування та контроль герпесу – складне, але здійсненне завдання. Успіх, як правило, супроводжує тим, хто використовує комплексний підхід до терапії. Насамперед – треба застосовувати спеціальні противірусні препарати: вони впливають безпосередньо на вірус, різко уповільнюючи його поширення по організму.

Оскільки зовні герпес себе проявляє при ослабленому імунітеті, треба обов’язково використовувати засоби, що стимулюють імунну систему і мазі, що зменшують зовнішній прояв хвороби. Всі ці процедури, які пригнічують вірус герпесу, треба починати робити відразу ж при появі зовнішніх симптомів.

Для профілактики герпесу можна використовувати вакцину, частота і кількість ін’єкцій залежать від стану організму і ступеня тяжкості перебігу хвороби.

Народні засоби лікування простого герпесу:

– Приймайте всередину сік алое по 1 чайній ложці 2-3 рази на день перед їжею. Змащуйте соком алое місця висипання герпесу.

– Змащуйте соком каланхое герпес 2-3 рази на день.

– Залийте 5 грам листа шавлії однією склянкою окропу. Настоюйте 20 хвилин, охолодіть, процідіть. Полоскайте цим настоєм рот.

Народні методи лікування оперізувального герпесу:

– Змащуйте місця ураження маслом гіркого мигдалю (продається в аптеках).

Джерело: Сегодня.ua