“Київводоканал” хоче мати два тарифи на воду – для споживачів з лічильниками і без

11 Грудня 2014 12:00

image.zn.ua

image.zn.ua

В Україні необхідно запровадити окремі тарифи на воду при наявності і відсутності лічильника, щоб споживачі, які не мають квартирних приладів обліку не платили за їх повірку.

Такі пропозиції щодо внесення змін до порядку тарифоутворення висловив директор розрахункового департаменту ПАТ АК ” Київводоканал ” Станіслав Каплуненко, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

“Має бути два тарифи, однозначно – “з лічильником” і без лічильника, тому що сьогодні тариф на воду, досить таки невисокий, а ось витрати з обслуговування приладів обліку, досить таки дорогі”, – сказав він під час круглого столу “План першочергових дій у столиці для оптимізації роботи системи ЖКГв умовах підвищення тарифів”.

За словами Каплуненка, різниця тим більше помітна з урахуванням різного рівня тарифів на гарячу і холодну воду: в останньому випадку тариф значно нижчий, разом з тим витрати на повірку обох лічильників практично однакові.

Крім того, зокрема, у Києві є житлові будинки, переважно старої забудови, в яких встановити лічильники неможливо технологічно, додав Каплуненка.

Зі свого боку екс-член Нацкомісії, що здійснює держрегулювання в сфері комунальних послуг Дмитро Григор’єв пояснив, що встановлюючи тарифи, зокрема, на холодну воду, регулятор керувався, насамперед, принципом єдиного тарифоутворення.

“Ми вирішили піти шляхом “принцип поштової марки”: незалежно, на першому поверсі живе людина – на останньому, з лічильником – без лічильника, живе він далеко від насосної, або живе він поруч з насосною – тариф один”, – сказав він.

Григор’єв додав, що в іншому випадку буде “відкритий ящик Пандори” в сфері тарифоутворення.

За словами Каплуненка, на 20 листопада “Київводоканал” готував необхідні документи щодо включення вартості періодичної повірки квартирних приладів обліку в тариф на воду та його затвердження НКРЕКП.

Раніше “Київводоканал” заявив, що нарахує додаткові куби води мешканцям, які не повірили квартирні лічильники, мають несправні лічильники або такі, у яких закінчився термін експлуатації.

Як відомо, у вересневих платіжках на компослуги киянам нарахували по 22 кубічні метри холодної води на кожну зареєстровану у квартирі особу.

Згодом у “Київводоканалі” пояснили, що кияни без лічильників мусять платити за своїх сусідів, які шахраюють. Також водоканал нагадав, що мешканці мають повірити лічильники власним коштом. Повірка водоміра коштує від 43 до 120 гривень.

Однак юристи відзначають, що дерти гроші з киян за повірку лічильника незаконно.

“Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) квартирних засобів обліку проводяться за рахунок виконавця послуг, яким є ЖЕК”, – пояснив “Українській правді. Київ” юрист.

28 листопада “Київводоканал” заявив, що готує нові розрахунки структури тарифу на холодну воду, які включають послугу повірки лічильників. Новий тариф обіцяли найближчим часом подати на розгляд Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

З 1 липня у Києві гаряча вода подорожчала більш ніж на 70%, а холодна – на 130%. Також з 1 липня зросла вартість теплопостачання Києва і квартплата (на 90%).