Польща видаватиме українцям дворічний шенген

11 Грудня 2014 17:00

viza.vn.ua

viza.vn.ua

Україна і Польща проводять консультації з метою подальшого спрощення візового режиму.

Про це повідомив речник МЗС України Євген Перебийніс, на брифінгу у вівторок.

Перебійніс повідомив, що 4-5 грудня у Варшаві відбулися українсько-польські консульські консультації на рівні керівників консульських служб МЗС двох країн. У ході консультацій було підтверджено готовність сторін до підписання другого протоколу до угоди між Україною та Польщею про правила місцевого прикордонного руху до кінця року.

Протоколом передбачається, що жителі прикордонної зони отримуватимуть дозволи на спрощений перетин кордону з правом перебувати в прикордонній зоні іншої держави до 90 днів кожного разу з дати перетину кордону.

Вартість прийому і розгляду першої заяви становитиме EUR20, а наступні дозволи видаватимуться безкоштовно. Також в протокол додано 4 населених пункти України, на жителів яких поширюватиметься дія документа.

Крім того, з польською стороною досягнута принципова домовленість про початок переговорів про суттєве розширення смуги місцевого прикордонного руху.

Також прийнято рішення про початок видачі громадянам України, у яких вже були короткострокові туристичні візи, багаторазових шенгенських віз терміном дії 2 роки (за умови наявності у них не менше 2 шенгенських віз).